ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي: زواياي مختلف پياده روي اربعين صادقانه منعكس شود


مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف با بيان اينكه رسانه در انعكاس جهاني پيام اربعين نقش بسيار مؤثري دارد، خواستار انعكاس صادقانه زواياي مختلف اين حركت ماندگار شد.

حجت الاسلام والمسلمين سيدجعفر علم الهدي با اشاره به فرا رسيدن ماه صفر و در پيش بودن راهپيمايي باشكوه و بي نظير اربعين حسيني عليه السلام، از رسانه ها خواست كه زوايا و ابعاد مختلف اين حركت ماندگار و عظيم را صادقانه به تصوير بكشند.

وي با اشاره به تلاش استكبار براي كاهش تأثيرات جهاني اربعين، گفت: طبيعي است كه وقتي يك حركت بزرگ و بي نظير در عالم با اين ابعاد شكل مي گيرد، مورد هجمه دشمنان اسلام قرار گيرد، بنابراين هر رسانه، هر رسته و گروهي كه در باب رسانه فعاليت مي كند، بايد رسالت خود را در نشان دادن اين حقيقت در عالم ايفا كند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف با تأكيد بر اينكه روشني آفتاب را هيچ دشمني نمي تواند منكر شود، افزود: در زماني هستيم كه طبعا استكبار جهاني و دوستداران مكتب شيطان ميل ندارند اين سيل خروشان و هدايت بخش و اين زنگ بيداري و هوشياري به گوش ملتها برسد.

وي براي پررنگ تر شدن اين حركت بي نظير از رسانه هاي انقلابي كه در مسير اهل بيت عليهم السلام گام برمي دارند خواست كه به عنوان يك فريضه و يك واجب به ميدان بيايند و زواياي اين حركت عظيم را كه هر كدامش مي تواند حاوي پيام هاي بزرگي باشد به جهانيان معرفي كنند.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف خاطرنشان كرد: هر رسانه مي تواند با برجسته كردن يك گوشه از اين حركت بي نظير تاريخ كه دنيا را به سوي خود دعوت مي كند، نقشي در تبيين پيام عاشورا داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي با بيان اينكه پياده روي باشكوه اربعين نيازي به بزرگنمايي ندارد، اظهار داشت: رسانه ها تنها وقايع و رخدادها را صادقانه منعكس كنند چرا كه اين حركت به قدري بزرگ است كه اگر به زيبايي او را به نمايش بگذارند، هر دارنده عقل سليم، فكر عميق و دقيقي مي تواند راه خود را پيدا كند.

وي گفت: هرچه قدرت رسانه بالاتر و گسترش اين پيام ملكوتي و اين دعوت نوراني در بين آحاد بشر بيشتر شود اين سيل خروشانتر و اين حركت دشمن شكنتر خواهد شد و اينجاست كه اتحاد و يكپارچگي، يگانگي و همبستگي، عشق و دلدادگي، شور و شوق و سرگشتگي براي اباعبدالله عليه السلام بيشتر جلوه گري مي كند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - بعثه مقام معظم رهبري - كربلا - سيدجعفر علم الهدي

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات