ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فرمانده نیروی انتظامی در سفر به ایلام: استقرار بخش عمده ای از توان ناجا برای تأمین امنیت زائران در مرز مهران / صدور 1 میلیون گذرنامه سفر اربعین در 40 روز


فرمانده نیروی انتظامی گفت: از آنجایی که بخش زیادی از زائران اربعین بخاطر امنیت بیشتر و نزدیکی مسیر عتبات عالیات مرز مهران را برای رفتن به عراق انتخاب می کنند ، به همین خاطر بخش عمده ای از توان و تجهیزات ناجا در مرز مهران مستقر خواهد شد.

سردار اشتری در سفر به استان ایلام و در دیدار با نماینده ولی فقیه در ایلام اظهار کرد: بیش از 60 درصد نیروها یگان های مختلف ناجا که برای تأمین امنیت زائران اربعین در نظر گرفته شده اند در مرز مهران مستقر خواهند شد.
وی افزود: نیروی انتظامی به عنوان نیرویی که تأمین کننده اصلی امنیت در مرزها و داخل کشور است امسال نیز با همکاری سایر نیروهای مسلح تمام توان خود را برای برقراری امنیت زائران اربعین بکار خواهد گرفت.
افزایش 74 درصدی صدور گذرنامه برای زائران
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ازآنجایی که امسال بر اساس پیش بینی صورت گرفته تعداد زائران اربعین به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت به همین میزان نیز نیروی انتظامی برای تأمین امنیت این زائران توان خود را افزایش خواهد داد.
سردار اشتری تصریح کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته تاکنون تعداد افرادی که برای دریافت گذرنامه سفر اربعین اقدام کرده اند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 74 درصد افزایش یافته است.
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: برای پاسخ گویی به موقع به حجم زیاد متقاضیان ویزای اربعین، واحد گذرنامه نیروی انتظامی بصورت شبانه روزی و در سه نوبت کاری اقدام به صدور گذرنامه برای متقاضیان اربعین خواهد کرد.
صدور 1 میلیون گذرنامه اربعین در 40 روز
سردار اشتری با اشاره به اینکه در 40 روز گذشته بیش از 1 میلیون گذرنامه برای سفر به عراق و شرکت در آیین اربعین صادر شده است تصریح کرد: این موضوع نشان می دهد امسال با حجم زیادی از متقاضیان زیارت اربعین مواجه خواهیم بود. 
وی همچنین به موضوع زائران اربعین اتباع خارجی که قصد سفر به عتبات عالیات را از طریق مرزهای ایران دارند اشاره کرد و گفت: امسال به منظور ساماندهی این موضوع: مرزهای چزابه و شلمچه برای سفر اتباع خارجی در نظر گرفته شده است بنابر این از خروج این افراد از دیگر مرزهای کشور جلوگیری خواهد شد.
به گزارش کردپرس فرمانده نیروی انتظامی عصر امروز وارد استان ایلام شد و قرار است روز چهارشنبه به منظور بررسی موضوع امنیت زائران و همچنین زیرساختهای مرز مهران به این شهرستان سفر کند.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سردار اشتری - استان ایلام - نماینده ولی فقیه - ناجا - مرز مهران

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات