ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دبير حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعين اعلام كرد: تقسيم‌بندي استاني براي تردد منظم زائران اربعين حسيني


مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي از تقسيم‌بندي استاني براي ورود و خروج زائران اربعين حسيني از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه خبر داد و گفت: طبق مصوبه ستاد اربعين همه زائران فقط مي‌توانند از مرزهاي ثبت شده در ويزاي خود خارج و وارد شوند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه وشهرسازي، محمدجواد عطرچيان افزود: در راستاي برقراري نظم در تردد و رفاه حال زائران اربعين حسيني طبق مصوبه ستاد اربعين، همه زائران استان‌هاي شمال و شمال غرب از مرز مهران، استان‌هاي مركزي و شمال شرقي از مرز شلمچه و چزابه و استان‌هاي جنوبي و جنوب شرق از مرز شلمچه عبور كنند.

وي گفت: طبق مصوبه ابلاغي ستاد اربعين به استان‌ها، زائران در زمان برگشت نيز بايد از مرزهاي زمان رفت خود به كشور بازگردند و هيچ‌كس از اين قاعده آن مستثني نيست.

دبير حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعين تأكيد كرد: اين تقسيم ‌بندي بايد از سوي همه زائران رعايت شود و طبق مهر مندرج در رواديد، زائر نمي‌تواند از مرز ديگري وارد يا خارج شود، زيرا هيچ‌گونه سرويسي براي دسترسي به ساير مرزها در استان‌هاي سراسر كشور پيش‌بيني نشده است.

عطرچيان با اشاره به شلوغي مرز مهران در سال گذشته خاطرنشان كرد: 60 درصد جمعيت از مهران و 40 درصد از دو مرز ديگر به كشور عراق رفتند و 70 درصد زائران از مرز مهران و 30 درصد از شلمچه و چزابه به كشور بازگشتند.

وي به هدف اصلي اجراي اين طرح اشاره كرد و گفت: تقسيم‌بندي تردد از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه براي جلوگيري از طولاني شدن مدت انتظار و تشكيل صف‌هاي طولاني انجام شد و طبق برنامه‌ريزي انجام‌شده، 42 درصد زائران از مرز مهران و 58 درصد از مرزهاي شلمچه و چزابه از كشور خارج و وارد خواهند شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زائران اربعين حسيني - حمل ‌و ‌نقل - تقسيم‌ بندي تردد - مهران - چزابه - شلمچه

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات