ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


براي پذيرايي از زائران اربعين در حال انجام است؛ ساخت موكب ثامن الحجج با گنجايش 15000 زائر


موكب حضرت ثامن الحجج عليه السلام براي پذيرايي از زائران پياده اربعين حسيني در زميني به مساحت 12 هزار متر مربع در نجف اشرف در حال ساخت است.

حجت الاسلام والمسلمين سيدجعفر علم الهدي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف به همراه جواد شاد مديركل حج و زيارت خراسان رضوي از موكب در حال ساخت حضرت ثامن الحجج عليه السلام بازديد كردند.


اين موكب كه به نام امام هشتم علي بن موسي الرضا عليه السلام نام گذاري شده، در زميني به مساحت 12000متر مربع با 8 سوله بمتراژ 7000 متر مربع با طراحي شكل الله و تماما رو به قبله در حال ساخت است.

در اين بازديد حامد صادقي نماينده مستقر از شهرداري مشهد از اسكان شبي 15000 زائر در اين موكب خبر داد و گفت: 250 چشمه سرويس بهداشتي در 4 نقطه براي اين موكب پيش بيني شده است.

وي خاطرنشان كرد: اين موكب كه مديريت آن به واحد اربعين شهرداري مشهد واگذار شده است در انتهاي صحن حضرت زهرا سلام الله عليها پايين پله برقي كنار شارع حولي قرار دارد و در آن 3 سالن مجزا براي اسكان 3500 نفر ويژه خواهران تعبيه شده است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف پس از بازديد از اين پروژه، از فعاليتهاي بي وقفه مجريان طرح به ويژه مهندس ناظر آن تشكر كرد و گفت: هر كس در اين مسير و خدمت به زائران ابا عبدالله الحسين عليه السلام قدمي بردارد و آجري روي آجر بگذارد اجر خواهد برد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سيدجعفر علم الهدي - نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري- نجف - موكب امام هشتم

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات