ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با حضور پرشور اساتيد و دانشجويان برگزار شد؛ روایت گری حماسه عاشورا با محوریت حرشناسي


كارگاه آموزشي حر شناسي در ترم فوق العاده دانشگاه امام حسين عليه السلام كربلا با حضور پرشور اساتيد و دانشجويان دانشگاه تهران برگزار شد.

 اساتيد و دانشجوياني كه در پانزدهمين مرحله اعزام دانشگاهيان به عتبات نام نويسي كرده و پس از قرعه كشي توفيق تشرف به زيارت قبر مطهر امام حسين عليه السلام را دريافت كرده اند، واحد حر شناسي را در كربلا پشت سر مي گذارند.

كارگاه آموزشي حر شناسي ابتكار بعثه مقام معظم رهبري با همكاري ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان است كه حدود يك سال از آغاز نخستين جلسه آن مي گذرد و ويژه اساتيد و دانشجويان دانشگاه هاي كشور اعزامي به عتبات، در كنار مرقد مطهر حر بن يزيد رياحي برگزار مي شود.

اين كارگاه آموزشي كه به مثابه يك كلاس درس و كارگاه است، در دوره جديد خود، روزهاي زوج با محوريت طرح بحث از سوي حجت الاسلام حسيني پور راوي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار و اطلاعاتي درباره اصل و نسب حر و چگونگي پيوستن وي به ياران امام حسين عليه السلام بازگو مي شود.

راوي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در اين كارگاه آموزشي عنوانهاي بحث را كه مكان شناسي، تبارشناسي، شخصيت شناسي، تحول شناسي و مقام شناسي حر نام دارند تبيين كرده و به بررسي اثر وضعي حركت جناب حر كه جلوي كاروان امام حسين عليه السلام را گرفت، در روند زندگي وي مي پردازد.

بررسي ويژگي دشمنان و ياران در خطبه امام حسين عليه السلام، بررسي پيشينه حر و نسل بازمانده از او، ويژگيهاي منحصر به فرد حر مطلوب نظام طاغوت و مأموريت وي، تحول دروني و تبديل حر طاغوتي به حر ياغوتي، و مقامات و كرامات حر از مباحث مطرح شده در اين كارگاه آموزشي است.

گفتني است، مراسم زيارت حر بن يزيد رياحي برنامه ويژه اي است كه از سوي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان براي كاروانهاي دانشگاهي برگزار مي شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حر - دانشجويان - كربلا - روایت گری

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات