ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي قزوين: روحانيون اهداف پياده روي اربعين حسيني را براي مردم تبيين كنند


حجت الاسلام نظري گفت: طلاب و روحانيون بايد بر روي اهداف مراسم باشكوه پياده روي اربعين تمركز كرده و مردم را با اهداف آن آشنا نمايند.

حجت الاسلام عباس نظري، در جمع طلاب مدرسه علميه خواهران ايمانيه شهرستان تاكستان، ضمن تاكيد بر برنامه ريزي هاي صورت گرفته در رابطه با مراسم اربعين حسيني در استان گفت: اهداف اصلي عزاداري امام حسين(ع) احياي دين و آشناسازي مردم با معارف اسلام و ايجاد زمينه براي توسعه اسلام است كه در تعاليم ديني به آن توجه جدي شده است.
معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين به لزوم تبيين اين حركت عظيم ارزشمند فرهنگي توسط مبلغين و روحانيون در جامعه اشاره و اظهاركرد: رسانه هاي غرب مي دانند كه اگر هدف حركت عظيم راهپيمايي اربعين حسيني براي دنيا تبيين شود و ملت هاي دنيا حضرت امام حسين(ع) را بشناسند، سرنوشت دنيا تغيير يافته و قدرت از آنان گرفته مي شود.

وي افزود: اصل مسئله پياده روي مسئله مهمي است و دليل اهميت آن اين است كه به همان ميزان كه از ناحيه علاقه مندان عشق و شور و معنويت وجود دارد، از آن طرف دشمنان نيز برنامه ريزي دارند.

حجت الاسلام نظري خاطرنشان كرد: فرهيختگان، مبلغين و روحانيون در قالب گفتمان سازي ما را درموضوعات اخلاقي، سياسي، اجتماعي و معرفتي با استفاده ازفضاي مجازي همراهي نمايند تا سخن مقام معظم رهبري مبني بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعين محقق شود.

وي ادامه داد: همه كساني كه عازم سفر در اربعين هستند،مي توانند به تنهايي يك رسانه باشند كه لازمه آن اين است كه خود، آموزش هاي لازم را كسب كنند و پيام رسان اين نهضت بزرگ باشند.
معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين به برنامه ريزي هاي گسترده ستاد اربعين حسيني در حوزه استان و اداره كل تبليغات اسلامي براي رفاه اعزام زائران اربعين حسيني اظهارداشت: ستاد مركزي اربعين حسيني امسال با تجارب سال‌هاي گذشته در حوزه تبليغ، اقدام به تشكيل كميته فرهنگي و آموزشي كرده كه در اين سه ماه اخير فعاليت‌هاي موثري داشته است.

حجت الاسلام نظري ياد آورشد: دراين كميته، كارگروه تبليغ و نماز با حضور نهادهاي مختلف از جمله ستاد اقامه نماز، مركز رسيدگي به امور مساجد استان، حوزه علميه قزوين ،اداره كل اوقاف وامور خيريه، نماينده بعثه مقام معظم رهبري و اداره كل تبليغات اسلامي استان وستاد بازسازي عتبات وعاليات استان تشكيل شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  عباس نظري - تاكستان - مراسم اربعين حسيني - طلاب و روحانيون

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات