ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي قزوين: روحانيون اهداف پياده روي اربعين حسيني را براي مردم تبيين كنند


حجت الاسلام نظري گفت: طلاب و روحانيون بايد بر روي اهداف مراسم باشكوه پياده روي اربعين تمركز كرده و مردم را با اهداف آن آشنا نمايند.

حجت الاسلام عباس نظري، در جمع طلاب مدرسه علميه خواهران ايمانيه شهرستان تاكستان، ضمن تاكيد بر برنامه ريزي هاي صورت گرفته در رابطه با مراسم اربعين حسيني در استان گفت: اهداف اصلي عزاداري امام حسين(ع) احياي دين و آشناسازي مردم با معارف اسلام و ايجاد زمينه براي توسعه اسلام است كه در تعاليم ديني به آن توجه جدي شده است.
معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين به لزوم تبيين اين حركت عظيم ارزشمند فرهنگي توسط مبلغين و روحانيون در جامعه اشاره و اظهاركرد: رسانه هاي غرب مي دانند كه اگر هدف حركت عظيم راهپيمايي اربعين حسيني براي دنيا تبيين شود و ملت هاي دنيا حضرت امام حسين(ع) را بشناسند، سرنوشت دنيا تغيير يافته و قدرت از آنان گرفته مي شود.

وي افزود: اصل مسئله پياده روي مسئله مهمي است و دليل اهميت آن اين است كه به همان ميزان كه از ناحيه علاقه مندان عشق و شور و معنويت وجود دارد، از آن طرف دشمنان نيز برنامه ريزي دارند.

حجت الاسلام نظري خاطرنشان كرد: فرهيختگان، مبلغين و روحانيون در قالب گفتمان سازي ما را درموضوعات اخلاقي، سياسي، اجتماعي و معرفتي با استفاده ازفضاي مجازي همراهي نمايند تا سخن مقام معظم رهبري مبني بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعين محقق شود.

وي ادامه داد: همه كساني كه عازم سفر در اربعين هستند،مي توانند به تنهايي يك رسانه باشند كه لازمه آن اين است كه خود، آموزش هاي لازم را كسب كنند و پيام رسان اين نهضت بزرگ باشند.
معاون فرهنگي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين به برنامه ريزي هاي گسترده ستاد اربعين حسيني در حوزه استان و اداره كل تبليغات اسلامي براي رفاه اعزام زائران اربعين حسيني اظهارداشت: ستاد مركزي اربعين حسيني امسال با تجارب سال‌هاي گذشته در حوزه تبليغ، اقدام به تشكيل كميته فرهنگي و آموزشي كرده كه در اين سه ماه اخير فعاليت‌هاي موثري داشته است.

حجت الاسلام نظري ياد آورشد: دراين كميته، كارگروه تبليغ و نماز با حضور نهادهاي مختلف از جمله ستاد اقامه نماز، مركز رسيدگي به امور مساجد استان، حوزه علميه قزوين ،اداره كل اوقاف وامور خيريه، نماينده بعثه مقام معظم رهبري و اداره كل تبليغات اسلامي استان وستاد بازسازي عتبات وعاليات استان تشكيل شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  عباس نظري - تاكستان - مراسم اربعين حسيني - طلاب و روحانيون

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات