ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت نام در سامانه سماح براي همه زايران امكان پذير شد


با توجه به اينكه طبق مصوبه ستاد مركزي اربعين تمامي زائريني كه قصد شركت در مراسم اربعين سال جاري را دارند مي بايست در سامانه سماح ثبت نام نمايد، به اطلاع مي رساند اين قابليت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گرديده است تا حتي زائريني هم كه رواديد خود را خارج از سامانه سماح دريافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاري (مبلغ 100.000ريال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمايند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سازمان حج و زيارت طي اطلاعيه اي اعلام كرد: مشتاقان زيارت اربعين كه ويزاي خود را خارج از سامانه سماح دريافت كرده اند، بدون پرداخت حق كارگزاري اطلاعات خود را در سامانه سماح درج نمايند و با پرداخت هزينه بيمه و خدمات درماني، از اين خدمات بهره مند گردند.

با توجه به اينكه طبق مصوبه ستاد مركزي اربعين تمامي زائريني كه قصد شركت در مراسم اربعين سالجاري را دارند مي بايست در سامانه سماح ثبت نام نمايد، به اطلاع مي رساند اين قابليت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گرديده است تا حتي زائريني هم كه رواديد خود را خارج از سامانه سماح دريافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاري (مبلغ 100.000ريال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمايند.

بديهي است با توجه به اينكه طبق نظر ستاد مركزي اربعين بيمه و خدمات درماني الزامي مي باشد اين دسته از زائرين با ثبت نام در سامانه مي بايست هزينه بيمه و خدمات درماني (248.000ريال) را پرداخت نمايند. همچنين چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زيارتي انجام شود مبلغ 20.000ريال نيز به عنوان حق الزحمه ثبت نام به حساب كارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واريز خواهد شد.

لازم به ذكر است در سامانه سماح به صورت پيش فرض براي همه ثبت نام كنندگان تيك اخذ رواديد درج شده است ليكن چناچه زائر تقاضاي رواديد نداشته باشد مي تواند تيك گزينه اخذ رواديد را بردارد.

براي ورود به سامانه سماح اينجا را كليك نماييد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سازمان حج و زيارت - سماح - مراسم اربعين

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات