ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت نام در سامانه سماح براي همه زايران امكان پذير شد


با توجه به اينكه طبق مصوبه ستاد مركزي اربعين تمامي زائريني كه قصد شركت در مراسم اربعين سال جاري را دارند مي بايست در سامانه سماح ثبت نام نمايد، به اطلاع مي رساند اين قابليت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گرديده است تا حتي زائريني هم كه رواديد خود را خارج از سامانه سماح دريافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاري (مبلغ 100.000ريال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمايند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سازمان حج و زيارت طي اطلاعيه اي اعلام كرد: مشتاقان زيارت اربعين كه ويزاي خود را خارج از سامانه سماح دريافت كرده اند، بدون پرداخت حق كارگزاري اطلاعات خود را در سامانه سماح درج نمايند و با پرداخت هزينه بيمه و خدمات درماني، از اين خدمات بهره مند گردند.

با توجه به اينكه طبق مصوبه ستاد مركزي اربعين تمامي زائريني كه قصد شركت در مراسم اربعين سالجاري را دارند مي بايست در سامانه سماح ثبت نام نمايد، به اطلاع مي رساند اين قابليت هم اكنون در سامانه سماح فراهم گرديده است تا حتي زائريني هم كه رواديد خود را خارج از سامانه سماح دريافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه كارگزاري (مبلغ 100.000ريال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام نمايند.

بديهي است با توجه به اينكه طبق نظر ستاد مركزي اربعين بيمه و خدمات درماني الزامي مي باشد اين دسته از زائرين با ثبت نام در سامانه مي بايست هزينه بيمه و خدمات درماني (248.000ريال) را پرداخت نمايند. همچنين چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زيارتي انجام شود مبلغ 20.000ريال نيز به عنوان حق الزحمه ثبت نام به حساب كارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واريز خواهد شد.

لازم به ذكر است در سامانه سماح به صورت پيش فرض براي همه ثبت نام كنندگان تيك اخذ رواديد درج شده است ليكن چناچه زائر تقاضاي رواديد نداشته باشد مي تواند تيك گزينه اخذ رواديد را بردارد.

براي ورود به سامانه سماح اينجا را كليك نماييد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سازمان حج و زيارت - سماح - مراسم اربعين

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات