ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه قم: حركت بزرگ اربعين، الگوي كار مخلصانه براي خداست


توليت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله عليها با يادآوري عظمت اربعين حسيني گفت: اربعين، حركتي عظيم است كه به صورت خالصانه انجام مي شود، از اين رو هر ساله بر عظمت آن افزوده مي شود.

جت الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي در ديدار با اعضاي ستاد اقامه نماز استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: يكي از نقاط مثبت در حركت الهي، اقامه نماز و اهتمام به اين امر مي باشد. نماز فريضه واجبي است كه بر عهده همه انسان هاست، بر خلاف زكات و خمس و حج كه شرايط خاصي براي مكلفين دارد.

وي با بيان اينكه اين مساله دلالت بر اهميت فريضه نماز است، گفت: در معارف ديني، از نماز به عمود دين ياد مي شود؛ در گذشته از عمود به عنوان پايه اساسي و ستون خيمه ياد مي شده و شارع مقدس نيز دين را فضايي مانند خيمه تشبيه كرده كه درون اين خيمه مجموعه اي از ارزش ها، ‌خصلت ها ‌و دستورات احكام وجود دارد و عمود يا همان ستون خيمه، نماز است كه خيمه بر آن استوار مي باشد.

توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها افزود: هر خيمه اي كه عمود آن برداشته شود تمامي جوانب آن از بين خواهد رفت و ‌جان مايه اصلي نماز ولايت حضرت علي عليه السلام و نهي از فحشا مي باشد.

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي در ادامه خاطر نشان كرد: اگر مديريت قابل توجهي در اقامه نماز انجام شود -در عين محدوديت امكاناتي كه وجود دارد- مي توان كارهاي خوبي انجام داد. اعتقاد و باور ديني و اميد بخشي مديريت اقامه نماز و هماهنگي بين مجموعه هاي برگزار كننده نماز مي تواند موفقيت هاي بيشتري را در مسير اقامه اين فريضه الهي داشته باشد.

وي در ادامه با اشاره به وجود امور معنوي در پياده روي اربعين، گفت: زيبايي هايي در پياده روي اربعين وجود دارد كه توان و امكان نمايش دادن ندارد و فقط انسان بروز و ظهور آن را مشاهده مي كند.
اربعين، حركتي عظيم است كه به صورت خالصانه انجام مي شود، از اين رو هر ساله بر عظمت آن افزوده مي شود.

توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها افزود: هر حركتي كه براي خدا باشد خداوند نيز بركت مي دهد. لذا روح حركت بايد براي رضاي خداوند باشد.

امام جمعه قم افزود: اهميت دادن به روح نماز توسط مسئولين اقامه نماز امري مهم و تاثير گذار است و در اين عرصه، اقامه نماز در اول وقت،‌ توجه به كلمات نماز و دقت و تمركز در معاني آن ها و حضور قلب مي تواند تاثيرگذاري بيشتري دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: امام جمعه - سيد محمد سعيدي - ستاد اقامه نماز- استان قم - پياده روي اربعين

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات