ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه قم: حركت بزرگ اربعين، الگوي كار مخلصانه براي خداست


توليت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله عليها با يادآوري عظمت اربعين حسيني گفت: اربعين، حركتي عظيم است كه به صورت خالصانه انجام مي شود، از اين رو هر ساله بر عظمت آن افزوده مي شود.

جت الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي در ديدار با اعضاي ستاد اقامه نماز استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: يكي از نقاط مثبت در حركت الهي، اقامه نماز و اهتمام به اين امر مي باشد. نماز فريضه واجبي است كه بر عهده همه انسان هاست، بر خلاف زكات و خمس و حج كه شرايط خاصي براي مكلفين دارد.

وي با بيان اينكه اين مساله دلالت بر اهميت فريضه نماز است، گفت: در معارف ديني، از نماز به عمود دين ياد مي شود؛ در گذشته از عمود به عنوان پايه اساسي و ستون خيمه ياد مي شده و شارع مقدس نيز دين را فضايي مانند خيمه تشبيه كرده كه درون اين خيمه مجموعه اي از ارزش ها، ‌خصلت ها ‌و دستورات احكام وجود دارد و عمود يا همان ستون خيمه، نماز است كه خيمه بر آن استوار مي باشد.

توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها افزود: هر خيمه اي كه عمود آن برداشته شود تمامي جوانب آن از بين خواهد رفت و ‌جان مايه اصلي نماز ولايت حضرت علي عليه السلام و نهي از فحشا مي باشد.

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي در ادامه خاطر نشان كرد: اگر مديريت قابل توجهي در اقامه نماز انجام شود -در عين محدوديت امكاناتي كه وجود دارد- مي توان كارهاي خوبي انجام داد. اعتقاد و باور ديني و اميد بخشي مديريت اقامه نماز و هماهنگي بين مجموعه هاي برگزار كننده نماز مي تواند موفقيت هاي بيشتري را در مسير اقامه اين فريضه الهي داشته باشد.

وي در ادامه با اشاره به وجود امور معنوي در پياده روي اربعين، گفت: زيبايي هايي در پياده روي اربعين وجود دارد كه توان و امكان نمايش دادن ندارد و فقط انسان بروز و ظهور آن را مشاهده مي كند.
اربعين، حركتي عظيم است كه به صورت خالصانه انجام مي شود، از اين رو هر ساله بر عظمت آن افزوده مي شود.

توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها افزود: هر حركتي كه براي خدا باشد خداوند نيز بركت مي دهد. لذا روح حركت بايد براي رضاي خداوند باشد.

امام جمعه قم افزود: اهميت دادن به روح نماز توسط مسئولين اقامه نماز امري مهم و تاثير گذار است و در اين عرصه، اقامه نماز در اول وقت،‌ توجه به كلمات نماز و دقت و تمركز در معاني آن ها و حضور قلب مي تواند تاثيرگذاري بيشتري دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: امام جمعه - سيد محمد سعيدي - ستاد اقامه نماز- استان قم - پياده روي اربعين

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات