ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رييس هيأت دوچرخه‌سواري قم: دوچرخه سواران قمي تا كربلاي معلا ركاب مي زنند


رييس هيأت دوچرخه‌سواري قم به تبيين ابعاد مختلف برگزاري دوچرخه‌سواري از شهر قم تا كربلاي معلا پرداخت و گفت: هدف اصلي از برگزاري اين طرح بزرگداشت ايام اربعين حسيني و معرفي ورزش سالم دوچرخه‌سواري است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، محمدكاظم حججي در تبيين ابعاد مختلف برگزاري دوچرخه‌سواري از شهر قم تا كربلاي معلا پرداخت و گفت: هدف اصلي از برگزاري اين طرح بزرگداشت ايام اربعين حسيني و معرفي ورزش سالم دوچرخه‌سواري است.

رييس هيأت دوچرخه‌سواري قم با اشاره به اين‌كه دوچرخه‌سواري اربعين 10 روز قبل از اربعين حسيني شروع مي‌شود، اظهار داشت: هيأت دوچرخه‌سواري اين طرح را فقط تا مرز مهران پيگيري مي‌كند و مسؤوليت امور دوچرخه‌سواران در عراق به عهده دوچرخه سواران است.

حججي بابيان اين‌كه در گروه دوچرخه‌سواري از همه اقشار جامعه در رده‌هاي سني 14 سال به بالا نام نويسي به‌عمل‌آمده است، عنوان داشت: افراد شركت‌كننده در اين گروه كه از دو گروه «هم ركابان» به مسؤوليت آقاي جعفري و گروه «ترمادو» به مسؤوليت آقاي حائري تشكيل‌شده است نهايتاً 14 نفر هستند كه به‌صورت يك گروه منسجم مسير را از شهر قم تا كربلاي معلا ركاب مي زنند.

برگزاري تمرين دوچرخه سواري و كسب امتياز لازم

وي با اشاره به اينكه افراد شركت‌كننده بايد از آمادگي جسماني لازم برخوردار باشند، گفت: شركت‌كنندگان براي به دست آوردن مهارت لازم بايد در تمرين‌هايي كه از سوي هيأت دوچرخه‌سواري برگزار مي‌شود حاضر شوند و مراحل تمرين را به آخر برسانند؛ بنابراين كساني كه در اين تمرين‌ها امتياز لازم را كسب نكنند نمي‌توانند در اين طرح شركت كنند.

رييس هيأت دوچرخه‌سواري قم به تبيين چگونگي حركت دوچرخه‌سواران در طول مسير از قم تا كربلاي معلا پرداخت و ادامه داد: قانون براي شركت‌كنندگان هنگام طي مسير اين است كه باهم حركت كنند و در هر 30 يا 40 كيلومتر ايستگاه بر پا كنند؛ اين اقدام به منظور حفظ هيأت تعريف و براي طرح ركاب زني تدارك ديده شده است تا افرادي كه عقب‌مانده‌اند خودشان را به محل ايستگاه برسانند.

وي افزود: امكانات رفاهي پيش بيني شده براي شركت‌كنندگان فقط تا مرز مهران برنامه‌ريزي‌شده و دوچرخه‌سواران در عراق براي بهره گيري از امكانات رفاهي از موكب‌هايي كه در مسير پياده روي موجود است استفاده خواهند كرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - محمدكاظم حججي -

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات