ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در مستند وقايع پس از عاشورا مطرح شد؛ حمايت بعثه مقام معظم رهبري از برنامه هاي فرهنگي معرفت افزا و بصيرت آفرين


مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: بعثه مقام معظم رهبري از هر برنامه اي كه در راستاي معرفت افزايي و بصيرت آفريني زائران، مردم و مسلمانان جهان توليد شود، حمايت معنوي مي كند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با حضور در مستند وقايع پس از عاشورا كه از سوي شبكه تلويزيوني افق در حال ساخت است، از سياست هاي بعثه مقام معظم رهبري در زمينه توسعه فعاليتهاي فرهنگي سخن گفت.

وي با اشاره به برپايي نمايشگاه ماكت بازسازي شده واقعه عاشورا در كربلا يادآور شد: اين نمايشگاه تا حدودي خلأ كمبود برنامه هاي هنري بصري واقعه عاشورا را رفع كرده است، اما بايد توجه داشت كه رسالت بزرگ متخصصان رسانه اي بازخواني واقعه عاشورا به صورت سمعي و بصري است.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه امام حسين عليه السلام با نثار خون خود در روز عاشورا ولايت غدير و اسلام علوي را احيا كردند، اظهار داشت: حضرت زينب سلام الله عليها و امام سجاد عليه السلام در طول مسير كربلا به شام و شام به كربلا، وقايع عاشورا را بازخواني كردند.

وي ساخت ماكت حرم سيدالشهدا و حضرت عباس عليهم السلام از سوي مجتمع فرهنگي مهديون كرج را؛ كار ارزشمندي توصيف كرد و با تأكيد بر بررسي عالمانه و كارشناسانه واقعه عاشورا، افزود: تداوم اين حركت نقش بسيار ارزشمندي در معرفت و بصيرت دارد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني گفت: هر اندازه پيامها و درسهاي عاشورا برجسته شود، پيوند آن با جامعه امروز بيشتر خواهد شد.

وي تصريح كرد: بايد پيوند ديروز و امروز را نشان دهيم تا تاريخ آينه امروز باشد كه آنچه امروز با نام اسلام آمريكايي در مقابل اسلام ناب محمدي قرار دارد ادامه اسلام اموي در مقابل اسلام علوي است كه در واقعه عاشورا يزيديان در برابر امام حسين عليه السلام صف آرايي كردند.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به سياستهاي حمايتي بعثه در اين زمينه خاطرنشان كرد: بعثه مقام معظم رهبري، با حمايت، تقويت و ترغيب هر برنامه اي كه در راستاي افزايش معرفت و بصيرت زائران، مردم و مسلمانان صورت گيرد، راه ها را براي توسعه اين برنامه ها باز مي كند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - بعثه مقام معظم رهبري - درسهاي عاشورا - معرفت افزايي - بصيرت آفريني زائران

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات