ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سخنران بعثه مقام معظم رهبري: سختي هاي سفر زيارتي اربعين طعم آن را شيرين مي كند


حجت الاسلام كاردان با بيان اينكه خداوند لطف خود را بر زائران پياده امام حسين (ع) تمام كرده است، گفت: هرچه سفر زيارتي اربعين با سختي هاي بيشتري همراه باشد، طعم آن شيرين تر مي شود.

حجت الاسلام حسين كاردان در مراسم عزاداري بعثه مقام معظم رهبري در سرداب علقمي كه با حضور پرشور زائران حسيني برگزار شد، گفت: هرچه سفر زيارتي اربعين با سختي هاي بيشتري همراه باشد، طعم آن شيرين تر مي شود.

وي در ادامه با بيان اينكه خداوند متعال لطف خود را بر زائران پياده امام حسين (ع) تمام كرده است، بر مداوم صلوات بر پيامبر در طول سفر تأكيد كرد و افزود: درود بر پيامبر سبب پاكي و قبولي اعمال، اجابت دعاها، كفاره گناهان، نوراني شدن در قيامت و راه پيدا كردن به بهشت مي شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به آثار و فضايل شب زنده داري، گفت: آنان كه توفيق شب زنده‌داري نصيبشان مي‌شود و قطره‌اي از محبت پروردگار بر مشام جانشان رسيده است، تمام دنيا و آنچه در آن است، در نظرشان كوچك و حقير است.

وي زائران را در اين فرصت اندك زيارت به شب زنده داري و خواندن نماز شب دعوت كرد و گفت: عبادت و راز و نياز با خداوند متعال، آن هم در دل تاريك شب، افزون بر لذّت فوق العاده و غير قابل وصف، نه تنها در دنيا انسان را به عزت و نيكي مي رساند، بلكه آخرت او را تضمين مي كند.

حجت الاسلام كاردان با بيان اينكه دنيا پل رسيدن به آخرت است، اظهار داشت: انسانها چهار دسته هستند؛ برخي هم طالب دانيا هستند و هم طالب آخرت، افرادي دنيا را بدون آخرت مي خواهند، گروهي نه دنيا دارند و نه آخرت كه اينها خاسران دنيا و آخرت هستند و دسته چهارم؛ آنچه را نياز دارند براي رضاي خدا مي بخشند.

وي از شهداي كربلا به عنوان گروه چهارم نام برد و با بيان اينكه ياران امام حسين عليه السلام جان خود را براي رضا خدا و دفاع از حريم اهل بيت عليهم السلام نثار كردند، افزود: حضرت عباس عليه السلام كه جان شيرين خود را اينگونه نثار كرد، از چنان مقامي برخوردار است كه جميع شهدا به آن غبطه مي خورند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - بعثه مقام معظم رهبري - كربلا - حسين كاردان

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات