ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


به دام افتادن شيادان مجازي با چشم طمع به زائران اربعين


رییس پلیس فتای تهران از دستگیری دو نفر با انگیزه سود جویی و فریب زائران اربعین حسینی در فضای مجازی خبر داد.

محمد مهدی کاکوان : در یکی از موارد در سایت اعلام شده بود تنها با صد هزار تومان برای سفر اربعین با هواپیما ثبت نام کنید و سایت دیگر مبلغ سفر را 500 هزار تومن اعلام کرده بود.
وی گفت: فردی که هزینه سفر را صد هزار تومان در سایتش اعلام کرده بود با چهار شاکی و دیگری که هزینه را 500 هزار تومان اعلام کرده بود هشت شاکی داشت و این در حالی است که تعداد زیادی مراجعه کننده به این سایتها وجود داشت ولی آنها به این سایتها اعتماد نکردند و شکات تنها افرادی بودند که به این سایت ها اعتماد کردند.
کاکوان گفت:  در مناسبتهای مختلف افراد در فضای مجازی اقدام به شیادی و سایت یا وبلاگ ایجاد می کنند.
سرهنگ کاکوان تصریح کرد: انگیزه این افراد فقط اخاذی با سوءاستفاده از احساسات مسافران اربعین بوده است.
وی با تاکید بر اینکه  تنها سایت ثبت نام کننده در زمینه سفر اربعین سایت سماح است افزود: تبلیغاتی که در فضای مجازی مبنی برسفر سریع،  بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می شود شیادی است و به منظور اخاذی از افراد انجام می شود.
رییس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد: سایت هایی که در فضای مجازی برای سفر به عتبات تبلیغ می کنند الزاما باید محیط فیزیکی مشخص داشته و دارای شخصیت حقوقی یا حقیقی باشند.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: رئيس پليس-فتا-شيادان - اربعین حسینی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات