ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ديدارنماينده بعثه مقام معظم رهبري خراسان رضوي با فعالان قرآني عراقي


جمعي ازفعالان قرآني كشور عراق كه به همت كميته فرهنگي اربعين و با مشاركت تشكلهاي قرآني كشور و آستان رضوي به مشهد مقدس مشرف شدند، با نماينده بعثه مقام معظم رهبري درخراسان رضوي ديدار كردند.

حجت الاسلام والمسلمين احمري در ديدار صبح امروز با اين گروه كه براي استفاده از فيوضات معنوي بارگاه ملكوتي حرم امام رضا (ع) و حضور در دوره آموزشي روش قرائت و ترتيل آستان قدس رضوي به مشهد آمده اند خواستار توسعه همكاري هاي قرآني بين تشكل هاي دو كشور شد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري درخراسان رضوي ابراز اميدواري كرد كه حركتهاي قرآني و فعاليتهاي اين قاريان جوان در موكب هاي اربعين، موجب نزول بركات الهي و صدور پيام قرآن به قلوب مؤمنان عالم شود.

در اين ديدار كه معطر به عطر معنوي قرآن و اهل بيت بود همچنين آقاي بافنده، مدير طرح و برنامه حرم مطهر امام رضا (ع) برخي از فعاليتهاي انجام شده و در دست اقدام آستان قدس رضوي در زمينه فعاليت هاي قرآني را بيان كرد.

برپايه اين گزارش 50 نفر از فعالان قرآني موكب هاي حسيني در كشور عراق با هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و به دعوت كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين حسيني از روز دوشنبه 95/8/3 به مدت سه روز ميهمان مردم مشهد و خادمان حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) بودند.

اين گروه كه توفيق حضور در جوار ملكوتي حضرت ثامن الحجج را داشتند امسال در موكبهاي اربعين فعاليت خواهند داشت،

برگزاري كلاسهاي آموزشي وحرم شناسي، اجراي تواشيح و تلاوت قرآن در محفل انس با قرآن حرم مطهر، حضور در جلسات مشورتي و زيارت و آشنايي با بقاع متبركه اطراف مشهد، از برنامه هاي تدارك ديده شده براي اين گروه بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: خراسان رضوي-فعالان قرآني-عراق

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات