ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ديدارنماينده بعثه مقام معظم رهبري خراسان رضوي با فعالان قرآني عراقي


جمعي ازفعالان قرآني كشور عراق كه به همت كميته فرهنگي اربعين و با مشاركت تشكلهاي قرآني كشور و آستان رضوي به مشهد مقدس مشرف شدند، با نماينده بعثه مقام معظم رهبري درخراسان رضوي ديدار كردند.

حجت الاسلام والمسلمين احمري در ديدار صبح امروز با اين گروه كه براي استفاده از فيوضات معنوي بارگاه ملكوتي حرم امام رضا (ع) و حضور در دوره آموزشي روش قرائت و ترتيل آستان قدس رضوي به مشهد آمده اند خواستار توسعه همكاري هاي قرآني بين تشكل هاي دو كشور شد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري درخراسان رضوي ابراز اميدواري كرد كه حركتهاي قرآني و فعاليتهاي اين قاريان جوان در موكب هاي اربعين، موجب نزول بركات الهي و صدور پيام قرآن به قلوب مؤمنان عالم شود.

در اين ديدار كه معطر به عطر معنوي قرآن و اهل بيت بود همچنين آقاي بافنده، مدير طرح و برنامه حرم مطهر امام رضا (ع) برخي از فعاليتهاي انجام شده و در دست اقدام آستان قدس رضوي در زمينه فعاليت هاي قرآني را بيان كرد.

برپايه اين گزارش 50 نفر از فعالان قرآني موكب هاي حسيني در كشور عراق با هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و به دعوت كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين حسيني از روز دوشنبه 95/8/3 به مدت سه روز ميهمان مردم مشهد و خادمان حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) بودند.

اين گروه كه توفيق حضور در جوار ملكوتي حضرت ثامن الحجج را داشتند امسال در موكبهاي اربعين فعاليت خواهند داشت،

برگزاري كلاسهاي آموزشي وحرم شناسي، اجراي تواشيح و تلاوت قرآن در محفل انس با قرآن حرم مطهر، حضور در جلسات مشورتي و زيارت و آشنايي با بقاع متبركه اطراف مشهد، از برنامه هاي تدارك ديده شده براي اين گروه بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: خراسان رضوي-فعالان قرآني-عراق

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات