ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر در جلسه با مسئولين عتبات دانشگاهيان: شوق زيارت بايد درزائران دانشگاهي ماندگار شود


نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني درجمع مسئولين عمره و عتبات دانشگاهيان تاكيد كرد: سفرعتبات سفري ارزشمند است و زائرين دانشگاهي مي توانند دستاوردهاي معنوي خوبي از اين سفر كسب كنند.

ه گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، با توجه به نزديك شدن روزهاي پاياني اعزام دانشگاهيان در پانزدهمين دوره به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين فقيهي رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان به همراه معاونين ستاد با حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديدار و گفتگو كردند.

دراين ديدارحجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا ابراز خرسندي از اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات و ارزشمند بودن آن گفت: سفر عتبات سفري ارزشمند است و زائرين دانشگاهي مي توانند دستاوردهاي معنوي خوبي از اين سفر كسب كنند.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با مهم خواندن برنامه ريزي براي افزايش كيفي سفر بر آمادگي بعثه مقام معظم رهبري براي جذب و معرفي روحانيون ويژه براي كاروان هاي دانشگاهي تأكيد كرد و گفت: مجموعه بعثه آمادگي دارد كه بهترين عوامل را براي همراهي با كاروان هاي دانشگاهي انتخاب كند و از ميان روحانيون موجود در بعثه با تعامل ستاد، روحانيون دانشگاهي استخراج و همراه كاروان هاي دانشگاهي اعزام شوند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در خصوص غني سازي محتواي آموزشي زائران گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان مي بايست كليه امكانات فرهنگي خود را بكار گيرد تا زائران بيشترين بهره را از اين سفر معنوي ببرند. همچنين عوامل و دست اندركاراني كه به زائرين دانشگاهي خدمت مي كنند بايد شرايطي را براي جوانان فراهم كنند تا از اين سفرخاطره معنوي بسيار خوبي در ذهن زائرين دانشگاهي نقش ببندد و شوق زيارت در آنها ماندگار شود.

درابتداي اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد رضا فقيهي از پانزدهمين دوره سفرهاي عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام تاكنون گزارش داد و ضمن تقدير از تلاش ها و همراهي هاي بعثه مقام معظم رهبري در زمينه اعزام دانشگاهيان به عتبات گفت: در اين دوره اعزام بيش از هفده هزار دانشگاهي به سفر زيارتي عتبات اعزام شده و با همكاري مجموعه بعثه مقام معظم رهبري ، سازمان حج و زيارت و شركت زيارتي شمسا، برنامه هاي فرهنگي و اجرايي خوبي تا به امروز براي دانشگاهيان برگزار شده است.

وي همچنين ضمن ارزيابي پانزدهمين دوره عتبات، از برنامه ريزي هاي ستاد براي شانزدهمين دوره عتبات دانشگاهيان كه از بهمن 94 تا فروردين 95 برگزار خواهد شد خبر داد و گفت: پانزدهمين دوره از اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات از 31 تيرماه آغاز شده است و تاكنون 410 كاروان از دانشگاهيان به عتبات اعزام شدند و آخرين كاروان در اين دوره 14 آبان ماه به مقصد عتبات عاليات اعزام و بعد از آن ثبت نام شانزدهمين دوره انجام خواهد شد.

رئيس ستاد با قدرداني از عملكرد بعثه در كشور عراق و برنامه هاي فرهنگي در نجف و كربلا گفت:از نكات مثبت اين دوره همراه بودن روحاني با تمامي كاروان ها و معينه با كاروان هاي دختران دانشجو بود كه علاوه بر مباحث فرهنگي، به سوالات زائرين پاسخ مي دادند. همچنين تمامي كاروان هاي دانشگاهي به زيارت مرقد حر رفتند و برنامه روايت گري در آن با استقبال دانشجويان مواجه شد . همايش احلي من العسل نيز از بهترين برنامه هاي ويژه دانشگاهيان در كربلاست كه با همكاري بعثه مقام معظم رهبري انجام مي شود و با استقبال زائرين مواجه شده است.

در اين ديدار همچنين حجت الاسلام والمسلمين منصورآبادي معاون فرهنگي ستاد در خصوص هماهنگي هاي صورت گرفته براي اعزام روحانيون مرتبط با دانشگاهيان و برنامه هاي فرهنگي انجام شده قبل، حين و پس از سفر عتبات گزارشي ارائه كرد.

محمد زارع معاون اجرايي و اعزام ستاد نيز درخصوص بازه زماني اعزام دوره بعد كه از بهمن ماه آغاز خواهد شد و تمهيدات ويژه براي اين دوره از اعزام توضيحاتي داد.

در پايان اين جلسه حاضرين مواردي را در خصوص برگزاري شانزدهمين دوره كه ثبت نام آن اواخر آذرماه انجام خواهد شد، بيان كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سیدعلی قاضي عسكر - بعثه مقام معظم رهبري - ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان - اربعین حسینی

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات