ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دیدار و گفتگوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا با مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین


حجت ا لاسلام و المسلمین دکتر سید بلاسم موسوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا با حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت ا لاسلام و المسلمین دکتر سید بلاسم موسوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا و حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمهدی علیزاده موسوی رئیس پژوهشکده حج و زیارت در پژوهشکده حج و زیارت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر بلاسم موسوی ضمن بازدید از گروه‌های علمی و بخش های مختلف پژوهشکده حج و زیارت بر همکاری و همفکری اساتید و پژوهشگران دانشگاه کربلا و دانشگاه و پژوهشکده حج و زیارت تأکید کردند

وی اظهار امیدواری کردند در آینده‌ای نزدیک با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی نسبت به تبادل استاد و دانشجو و انجام ‌طرح‌های مشترک پژوهشی و تألیف مجلات علمی به خصوص در زمینه حماسه اربعین حسینی و قیام عاشورا اقدامات مثبتی صورت گیرد.

در این جلسه برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و پژوهشکده حج و زیارت تبیین و بر ضرورت ایجاد دفتر همکاری‌‌های علمی مشترک در دانشگاه کربلا تأکید گردید.

در ادامه جلسه نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری هم‌اندیشی علمی در ایام اربعین حسینی به منظور گفتمان‌سازی علمی حماسه نضهت امام حسین(ع) تبیین معارف قرآنی و اهل بیت(ع) پیرایه‌زدایی از خرافات و آسیب‌های عزاداری، وحدت مذاهب اسلامی و ادیان الهی، ظرفیت اربعین برای همگرایی امت مسلمان تأکید گردید و مقرر شد در ایام اربعین حسینی هم اندیشی‌های علمی مشترک در کربلای معلی برگزار گردد.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سید بلاسم موسوی - سیدمهدی علیزاده موسوی - پژوهشکده حج و زیارت - دانشگاه معارف اسلامی کربلا -کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات