ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دیدار و گفتگوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا با مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین


حجت ا لاسلام و المسلمین دکتر سید بلاسم موسوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا با حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت ا لاسلام و المسلمین دکتر سید بلاسم موسوی رئیس دانشگاه معارف اسلامی کربلا و حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمهدی علیزاده موسوی رئیس پژوهشکده حج و زیارت در پژوهشکده حج و زیارت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر بلاسم موسوی ضمن بازدید از گروه‌های علمی و بخش های مختلف پژوهشکده حج و زیارت بر همکاری و همفکری اساتید و پژوهشگران دانشگاه کربلا و دانشگاه و پژوهشکده حج و زیارت تأکید کردند

وی اظهار امیدواری کردند در آینده‌ای نزدیک با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی نسبت به تبادل استاد و دانشجو و انجام ‌طرح‌های مشترک پژوهشی و تألیف مجلات علمی به خصوص در زمینه حماسه اربعین حسینی و قیام عاشورا اقدامات مثبتی صورت گیرد.

در این جلسه برنامه‌ها و فعالیت‌های کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و پژوهشکده حج و زیارت تبیین و بر ضرورت ایجاد دفتر همکاری‌‌های علمی مشترک در دانشگاه کربلا تأکید گردید.

در ادامه جلسه نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری هم‌اندیشی علمی در ایام اربعین حسینی به منظور گفتمان‌سازی علمی حماسه نضهت امام حسین(ع) تبیین معارف قرآنی و اهل بیت(ع) پیرایه‌زدایی از خرافات و آسیب‌های عزاداری، وحدت مذاهب اسلامی و ادیان الهی، ظرفیت اربعین برای همگرایی امت مسلمان تأکید گردید و مقرر شد در ایام اربعین حسینی هم اندیشی‌های علمی مشترک در کربلای معلی برگزار گردد.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سید بلاسم موسوی - سیدمهدی علیزاده موسوی - پژوهشکده حج و زیارت - دانشگاه معارف اسلامی کربلا -کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات