ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماينده ولي فقيه در ايلام: اربعين و برگزاري آن يك حماسه ملي است


نماينده ولي فقيه در ايلام با اشاره به نزديك شدن ايام اربعين حسيني و آمادگي ايلام براي پذيرايي از زائران، گفت: اربعين و برگزاري آن يك حماسه ملي است و بحمدالله به نام ايلام رقم خورده است و بايد از تمامي ظرفيت هاي آن بهره برداري كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین، حجت الاسلام والمسلمين محمدنقي لطفي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام امروز در نشستي با ستاد اقامه نماز استان، اظهار داشت: اهميت نماز و مراقبت از آن در دين مقدس اسلام بسيار تأكيد و از اهميت بالايي برخوردار است.

وي افزود: نماز ستون دين و قبولي كليه اعمال ديگر همه در گرو نماز اين فريضه و شاه راه ارتباط با معبود است.

امام جمعه ايلام با بيان اينكه احياي نماز و برپايي آن جنبه بازدارندگي دارد، گفت: امروزه با توجه به نشانه رفتن شياطين و استكبار به صفوف نماز، بايد برپايي اين فريضه الهي در همه جا جدي گرفته شود زيرا كه نماز قلعه نفوذ ناپذيري است در برابر توطئه هاي دشمنان اسلام كه قصد دارند آن را بي اهميت كنند.

حجت الاسلام والمسلمين لطفي افزود: اگر خداي ناكرده نماز بي اهميت شود بايد منتظر چالش هاي بسيار جدي و خطرناك فرهنگي باشيم، نماز موجب سالم سازي جامعه و جلوگيري از انحطاط آن است.

وي خاطرنشان كرد: سالانه اجلاس سراسري اقامه نماز در يكي استانهاي كشور با حضور مسؤولان برگزار مي شود كه اين همايش نيازمند هزينه است، از اين رو از مسؤولان استان ايلام مي خواهم كه با جديت هزينه هاي اين اجلاس را فراهم كنند تا بتوانيم با برگزاري آن كه از تمامي ابعاد سياسي، فرهنگي، اجتماعي و مذهبي براي ايلام ارزشمند است استفاده كنيم.

امام جمعه ايلام با اشاره به نزديك شدن ايام اربعين حسيني و آمادگي ايلام براي پذيرايي از زائران، ادامه داد: اربعين و برگزاري آن يك حماسه ملي است و بحمدالله به نام ايلام رقم خورده است و بايد از تمامي ظرفيت هاي آن بهره برداري كرد.

امام جمعه ايلام افزود: امسال درصد زائران نسبت به سالهاي گذشته افزايش خواهد يافت و بايد از الآن تدابيري اتخاذ كرد كه خدمات بيشتري به زائران نسبت به قبل ارائه شود، كليه مساجد در ايام اربعين بايد به صورت تمام وقت آماده پذيرايي از زائران امام حسين(ع) باشند.

گفتني است، در ابتداي اين نشست مديران و اعضاي ستاد اقامه نماز استان ايلام به ارائه گزارشاتي از عملكرد دستگاه هاي مربوط به اين ستاد پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محمدنقي لطفي - ايلام - اربعين حسيني

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات