ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ديدار سركنسول ايران با مقام هاي استان بابل درباره اربعين


سركنسول ايران در كربلا ، در چارچوب هماهنگي ها براي تسهيل زيارت اربعين زائران حسيني ، به حله مركز استان بابل رفت و با مقام هاي اين استان ديدار و در همين خصوص تبادل نظر كرد.

مسعود حسينيان در اين سفر با استاندار و مسئولان نظامي و انتظامي استان بطور جداگانه ديدار كرد و راه هاي تسهيل زيارت اربعين را مورد بحث و بررسي قرار داد كه به گفته مسئولان اين كنسولگري تصميماتي نيز در پي اين ديدارها اتخاذ شد.

حسينيان سپس در اتاق عمليات منطقه بابل حاضر شد و با فرماندهان امنيتي نيز در خصوص بحث تامين امنيت زائران ايراني كه از مسير حله به كربلا سفر مي كنند، گفت وگو كرد.

امنيت زائران و خدمات رساني بويژه حمل و نقل و تغذيه و اسكان، از جمله موضوعاتي است كه ستاد تسهيل زيارت اربعين به رياست سفير ايران در عراق از دستكم 3 ماه قبل امور مربوط به آن را آغاز كرده است و تاكنون چندين جلسه هماهنگي ستاد در شهرهاي كربلا و نجف و بغداد برگزار شده است.

اعضاي اين ستاد ، بويژه سفير ايران در طول ماه هاي گذشته بطور مستمر با مقام هاي عراقي از جمله وزارت خانه هاي كشور، خارجه، دفاع و حمل و نقل جلساتي برگزار كرده اند.

براساس تصميمات اتخاذ شده براي اربعين امسال ، كليه زائران ايراني مي بايست مدارك قانوني شامل گذرنامه معتبر و ويزاي عراق داشته باشند و از ورود غير قانوني اجتناب كنند. محاكم قضايي عراق براي ورود غير قانوني اتباع خارجي به اين كشور بين 2 تا 5 سال زندان تعيين مي كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مسعود حسينيان - زيارت اربعين - منطقه بابل

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات