ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون حج و زيارت: 2300 دفتر زيارتي از زائران اربعين نام نويسي مي كنند


معاون سازمان حج و زيارت گفت: دفاتر پستي و 2هزار و 300 دفتر زيارتي سراسر كشور، كار ثبت نام زائران اربعين حسيني در سامانه سماح را انجام مي دهند

حميد محمدي روز سه شنبه در گفت وگوي با ايرنا افزود: سامانه سماح (سامانه ثبت نام زيارت اربعين) علاوه بر صرفه جويي در هزينه رفت و برگشت و طي مسيرهاي اضافي در سطح شهر و اتلاف وقت، مكان امني است كه تمام امورات مربوط به زائران اربعين در آن انجام مي گيرد.
وي خاطر نشان كرد: پرداخت هزينه هاي بيمه، عوارض خروج، صدور ويزا و ديگر اعمال مورد نياز زائران در اين سامانه با استفاده از رمز دوم عابر بانك به راحتي قابل انجام است.
وي اظهار كرد: تاكنون حدود 100 هزار ويزا از طريق اين سامانه براي ثبت نام كنندگان كه مراحل قانوني خود را به درستي به انجام رسانده اند صادر شده است و اين روند تا پايان تمام ثبت نام شده ها ادامه خواهد داشت.

معاون سازمان حج و زيارت همچنين تاكيد كرد: مشتاقان حضور در آيين اربعين حسيني مراقب ترفندهاي كلاهبرداران باشند؛ چرا كه كلاهبرداران، وعده هايي از قبيل ويزاي ارزان قيمت را به متقاضيان مي دهند.
وي، اظهار داشت: طي چند روز گذشته تاكنون اعضاي يكي از كاروان هاي به دام افتاده يكي از شركت هاي كلاهبردار به دليل صدور ويزاي جعلي مجبور به بازگشت از شهر مقدس نجف اشرف به ايران شد.
وي خاطر نشان كرد: عده اي نيز كه از همين طريق اما به صورت انفرادي اقدام به سفر به عتبات عاليات كرده بودند به دليل جعلي بودن رواديد، گرفتار مسايل قانوني كشور عراق شده اند.
معاون سازمان حج و زيارت از مردم خواست مراقب انواع ترفندهاي كلاهبرداري باشند و براي ثبت نام، تنها با مراجعه به دفاتر زيارتي اين سازمان يا دفاتر پستي و يا با ورود به سامانه سماح اقدام به نام نويسي كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حميد محمدي - سامانه سماح

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات