ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راه‌اندازي ايستگاه‌هاي قرآني در مسير زائران اربعين


شوراي عالي قرآن عراق همزمان با نزديك‌شدن اربعين حسيني و حركت ميليوني زائران به سوي كربلاي معلي، ايستگاه‌هاي قرآني را در مسير زائران اربعين در 12 استان اين كشور راه‌اندازي مي‌كند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین، قرار است امسال در مسير پياده روي اربعين، ايستگاه هاي قرآني براي زوار امام حسين (ع) برپا شود.

امير كعبي رييس كميته مركزي طرح ايستگاه‌هاي قرآني در اين باره گفت: اين كميته از سوي شوراي عالي قرآن عراق تشكيل شده و مطالعات ويژه‌اي براي انتخاب اماكن راه‌اندازي ايستگاه‌هاي قرآني در زيارت اربعين حسيني انجام داده است.

بنابراين گزارش، طي بررسي‌هاي انجام گرفته از سوي اين كميته، ايستگاه‌هاي مركزي قرآني در جنوب، شرق و شمال استان كربلاي معلا و در 12 استان بصره، ذي‌قار، ميسان، واسط، مثني، ديوانيه، نجف اشرف، بابل، بغداد، صلاح‌الدين، ديالي و كربلا راه‌اندازي مي‌شود و همچنين 80 ايستگاه‌ فرعي وابسته به اين ايستگاه‌هاي مركزي نيز فعاليت خواهند داشت.

الكعبي افزود: نظارت بر اين ايستگاه‌ها از سوي شوراي عالي قرآن عراق بر اساس رويكردي يكپارچه و با مشاركت دارالقرآن‌ها، مؤسسات و اتحاديه انجمن‌هاي قرآني موجود در اين استان‌ها انجام مي‌گيرد.

در همين راستا، هر كدام از اين ايستگاه‌ها به مدت 10 روز برپا مي‌شوند و فعاليت‌هايي همچون تصحيح قرائت سوره فاتحه، اخلاص، ذكرهاي واجب در نماز، برگزاري محافل و تلاوت قرآن، گفتن اذان و قرائت ادعيه و زيارت‌هاي مختلف در اين ايستگاه‌ها صورت مي‌گيرد.

به نوشته ايكنا، شوراي عالي قرآن كريم با هدف پيشرفت فعاليت‌هاي قرآني در عراق و افزايش همكاري و هماهنگي ميان مؤسسات قرآني وابسته به عتبات عاليات اين كشور تأسيس شده است.

همچنين، اين شورا يك نهاد مركزي است كه با هدف تقويت و تحكيم كار قرآني مشترك، نماينده عتبات عاليات و زيارتگاه‌هاي شيعي عراق در تمامي فعاليت‌هاي قرآني، مسابقات ملي و بين‌المللي قرآن خواهد بود و بيانيه تأسيس شوراي عالي قرآني عراق به امضاي مسؤولان دارالقرآن‌هاي وابسته به آستان‌هاي مقدس علوي، عباسي، حسيني، كاظمين، عسكرين و مسؤولان دارالقرآن‌هاي مسجد كوفه و مراكز علوم قرآني فعال در زيارتگاه‌هاي شيعي رسيده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پياده روي اربعين - ايستگاه هاي قرآني - شوراي عالي قرآن

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات