ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


طلاب در صف نام نويسي براي اربعين+تصاوير


مسئول اداره مشمولين حوزه علميه استان قم از مراجعه روزانه ۸۰۰ نفر براي دريافت گذرنامه و مجوز خروج از كشور به اين اداره خبر داد.

حجت الاسلام مصطفي محمدي نژاد در گفتگو با خبرگزاري «حوزه»، به برنامه اداره امور مشمولين حوزه علميه استان قم براي ارائه خدمات به طلاب و روحانيون براي ايام اربعين اشاره كرد و گفت: طلاب و روحانيوني كه قصد سفر به كشور عراق براي ايام اربعين دارند، نخست بايد براي دريافت گذرنامه و مجوز خروج از كشور به اين اداره مراجعه نموده و پس از انجام كارهاي اداري، در يكي از دفاتر پليس 10+ حضور پيدا كرده و در آخر براي دريافت ويزا، به يكي از دفاتر زيارتي مراجعه نمايند.

وي با بيان اين مطلب كه مراجعه كنندگان به اين اداره، دو گروه مي باشند، اظهار داشت: گروه اول، طلاب پايه يك تا شش هستند كه بايد براي دريافت گذرنامه، نامه اشتغال به تحصيل از مدرسه علميه خود آورده كه در اين راستا براي آنان معافيت تحصيلي صادر شده و پس از آن براي دريافت گذرنامه و مجوز خروج از كشور اقدام مي نمايند.

مسئول اداره مشمولين حوزه علميه استان قم ادامه داد: مراجعه كنندگان ديگر ما، طلاب پايه ششم به بالا هستند كه معافيت تحصيلي داشته و فقط براي دريافت گذرنامه و مجوز خروج از كشور بايد در اين اداره حضور پيدا كنند.

حجت الاسلام محمدنژاد يادآور شد: طلاب پايه شش به بالا نياز به هيچ مدركي براي ارائه به اداره امور مشمولين نداشته و فقط با حضور در اين اداره، كارهاي اداري خود را انجام خواهند داد.

*پليس ۱۰+ در دارالشفا مستقر مي شود
وي خاطرنشان ساخت: مقرر شد براي تسهيل خدمات به طلاب، همكاراني از پليس 10+ در مدرسه علميه دارالشفاء مستقر شده تا طلاب ديگر احتياجي به مراجعه به دفاتر ديگر نداشته باشند؛ همچنين در حال هماهنگي هستيم تا صدور ويزا نيز در مديريت حوزه علميه استان قم انجام گردد.

*مراجعه روزانه ۸۰۰ تا يك هزار نفر براي دريافت گذرنامه و مجوز خروج از كشور
مسئول اداره مشمولين حوزه علميه استان قم با اشاره به حجم بالاي تقاضاي گذرنامه و مجوز خروج از كشور از سوي طلاب و روحانيون، تصريح كرد: اين خدمات از ابتداي مهرماه سال جاري آغاز شده است كه در ابتدا، روزانه قريب به 500 مراجعه كننده داشتيم؛ اما از هفته گذشته تعداد مراجعه كنندگان روزانه ما به 800 تا يك هزار نفر رسيده كه بر اين اساس، ساعت انجام كار را از ساعت 7 صبح تا 17 عصر قرار داده ايم تا طلاب عزيز بتوانند به راحتي گذرنامه يا مجوز خروج از كشور خود را دريافت نمايند.

*خدمات رساني به تا يك روز قبل از اربعين ادامه دارد
حجت الاسلام محمدنژاد با بيان اين مطلب كه قريب به 10 نفر در اين اداره در حال خدمات رساني به طلاب و روحانيون مي باشند، اظهار داشت: خدمات رساني به طلاب تا يك روز قبل از اربعين ادامه داشته و تمام كارهاي آنان انجام خواهد شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده روی اربعین - حوزه علميه استان قم

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات