ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئيس عتبات عاليات خوزستان : استقرار ۳۰۰ موكب در مرزهاي شلمچه و چذابه


رئيس عتبات عاليات خوزستان گفت: بيش از ۳۰۰ موكب در دو بخش بين‌راهي و ثابت براي پذيرايي از زائران در مرز‌هاي شلمچه و چذابه مستقر شد.

حجت‌الاسلام سيد محمودموسوي اظهار داشت: پياده‌روي اربعين يكي از بزرگ‌ترين اقداماتي است كه مي‌توان به واسطه آن فرهنگ عاشورا و قيام امام حسين(ع) را به جهانيان آموخت.

وي افزود: عاشورا و قيام امام حسين(ع) نمونه بارز احياي عدالت و پاكي بود و ما مسلمانان جهان بايد با تاسي از اين فرهنگ مقدس زندگي كنيم.

رئيس عتبات عاليات خوزستان گفت: ملت شيعه و مسلمان ايران نيز به منظور حفظ و گسترش فرهنگ عظيم عاشورايي هر سال برنامه عظيم پياده‌روي اربعين را به طور ويژه پوشش و با برنامه‌هاي خودجوش و مردمي از زائران حضرت اباعبدالله حسين(ع) استقبال و پذيرايي مي‌كند.

وي با اشاره به مجموعه اقدامات سازمان عاليات خوزستان در زمينه اجراي باشكوه پياده‌روي اربعين بيان كرد: تحويل زمين به مواكب براي استقبال و پذيرايي از زائران حسيني در برنامه اربعين از مهم‌ترين اقدامات اين سازمان است.

موسوي با بيان اينكه شهرها و استان‌هاي معين دو مرز شلمچه و چذابه مشخص شدند گفت: به ترتيبب شهرستان‌هاي آبادان، خرمشهر، ماهشهر، اميديه، آغاجري، بهبهان، هنديجان، ايذه، باغملك و استان‌هاي هرمزگان، بوشهر، كهگلويه و بويراحمد، هرمزگان و اصفهان به عنوان معين مرز شلمچه انتخاب شدند.

وي تصريح كرد: شهرستان‌هاي سوسنگرد، هويزه، حميديه، اهواز، كارون، باوي، شوش، انديمشك، دزفول، شوشتر، گتوند، مسجدسليمان، انديكا، لالي و استان اصفهان معين مرز چذابه هستند.

رئيس ستاد عتبات عاليات خوزستان افزود: بيش از 300 موكب در دو بخش بين‌راهي و ثابت براي پذيرايي از زائران در مرز‌هاي شلمچه و چذابه مستقر است.

وي افزود: از شهروندان خوزستان درخواست ‌داريم براي برگزاري هر چه باشكوه‌تر پياده‌روي بزرگ اربعين با مواكب مستقر در مرز‌هاي شلمچه و چذابه براي تامين خوراك، پوشاك و ملزومات مورد نياز زائران همكاري‌هاي لازم را انجام دهند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سيد محمودموسوي - عتبات عاليات خوزستان

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات