ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دومین جلسه کمیته فرهنگی آموزشی اربعین حسینی استان آذربایجان شرقی


دومین جلسه کمیته فرهنگی آموزشی اربعین حسینی استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه برگزاری همایش یاوران معنوی و اعزام مبلغ به عتبات عالیات برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، جلسه کمیته فرهنگی آموزشی اربعین حسینی با حضور اعضاء کارگروه در آذربایجان شرقی با تلاوت آیاتی چند از  کلام ا...مجید  تشکیل گردید.

در ابتدا حجت الاسلام ایران نژاد کارشناس بعثه مقام معظم رهبری در استان ، ضمن خیر مقدم و قدرانی از اعضاء کارگروه کمیته اربعین حسینی گزارش اجمالی از اقدامات انجام یافته را ارائه دادند.

در ادامه  حجت الاسلام مصائبی مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه گفتند: برگزاری همایش یاوران معنوی به صورت متمرکز دارای سختی هایی از قبیل رفت و آمد و بعد مسافت می باشد و باید بصورت منطقه ای برگزار گردد.و همچنین اعزام روحانیون به عتبات عالیات جهت تبلیغ و برگزاری مراسمات در موکب ها مشخص گردد که وظیفه اداره کل اوقاف و امور خیریه می باشد یا سازمان تبلیغات اسلامی؟و تعداد روحانیون اعزامی چند نفر باشد و از کدام نهاد معرفی گردند؟

در ادامه آقای فتح ا.. زاده کارشناس  سازمان تبلیغات اسلامی هم کردند که ما در مورد اعزام روحانیون هیچ مشکلی نداریم طبق مصوبه ستاد اربعین حسینی اعزام مبلغ بر عهده اداره کل اوقاف و امور خیریه واگذار شده است.وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا صدور مجوز به موکب ها و برگزاری همایش یاوران معنوی می باشد،که دو همایش بزرگ در آینده نزدیک با همکاری دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد.

در ادامه حجه الاسلام تقی زاده رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فرمودند این نهاد آمادگی هرگونه فعالیت فرهنگی در مورد اربعین را دارد.و در روزهای نزدیک به اربعین به کلیه ائمه جمعه استان  اعلام می گردد که قبل از خطبه های نماز جمعه در خصوص اربعین و فضائل آن صحبت کنند.

آقای روحی نماینده محترم صدا و سیمای استان گفتند که دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان تصاویر و نماهنگ های مربوط به اربعین حسینی را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم کلیپی در این خصوص ساخته و جهت پخش آن از تلویزیون اقدام کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين آذربایجان شرقی - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات