ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش مداحان عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی


همایش مداحان عتبات عالیات استان و مسئولین هیئت های حسینی که به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبری و سازمان تبلیغات اسلامی در استان با حضور 600 نفر مدعوین در مسجد صاحب الامر شهر تبریز برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، همایش مداحان عتبات عالیات استان و مسئولین هیئت های حسینی  که به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبری و سازمان تبلیغات اسلامی در استان با حضور 600 نفر مدعوین  در مسجد صاحب الامر شهر تبریز برگزار گردید.

در ابتدای جلسه  بعد از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، آقای  طاهری دبیر اجرایی همایش، توضیحاتی را در خصوص برگزاری همایش ارائه دادند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حمید عظیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه قرآن، سنت، اجماع و عقل چهار منبع فقه اسلامی هستند، تصریح کرد: هر کار و هر فعلی که در دین اسلام صورت می گیرد باید مستدل به این چهار منبع باشد، تمام عالمان دینی نیز به این چهار اصل معتقد هستند.

 وی ادامه داد: قول، فعل و تقریر پیامبر‌(ص) در سنت برای مسلمانان دلیل است، اما برخی افراد در صدر اسلام اقدام به بدعت گذاری کردند که با سنت پیامبر(ص) هم‌خوانی نداشت.

حجت الاسلام والمسلمین عظیمی ادامه داد: مبارزه با بدعت گذاری کار مشکلی است، لشکر عمرسعد خود را مسلمان می دانستند و با نام دین و اسلام، امام حسین(ع) را به شهادت رساندند، ابن ملجم هم حافظ قرآن بود اما امام اول شیعیان را در محراب نماز به شهادت رساند.

وی افزود: امروز نیز تکفیری ها و سلفی ها در حالی که ادعای مسلمانی می کنند، در سوریه دست به کشتار مسلمانان و شیعیان می زنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: قوانین دین اسلام تعریف شده و دارای منابع است،  عزاداری امام حسین(ع) هم از مباحثی است که باید طبق این قوانین برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین عظیمی بر ضرورت اهتمام هیئات مذهبی به شیوه درست عزاداری خاطرنشان کرد: شیوه ها و رفتار عزاداری امام حسین(ع) باید مستدل و طبق آموزه های دینی باشد.

وی با بیان این‌که هیئات مذهبی در روز عاشورا نسبت به اقامه نماز اول وقت اهتمام داشته باشند، گفت: یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا، اقامه نماز بود، عزاداران حسینی باید مراقب باشند که عزاداری آنان که امر مستحبی است، آنان را از نماز اول وقت دور نکند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پایان اظهار داشت: عزاداری امام حسین(ع) باید بدون ریا باشد و مداحی ها و وعظ ها و منبرها به نیت تبیین اهداف قیام سیدالشهدا انجام شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - آذربایجان شرقی

مطالب مشابه


35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10
35485
ليله الرغائب، فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان گذشته
مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه فرصت هاي ارزشمندي در زندگي انسان وجود دارد كه مي توان در مسير تقرب الي الله و سعادت و تعالي گام برداشت، گفت: ليله الرغائب فرصتي براي طلب غفران نسبت به گناهان و حركت زندگي در مسير بندگي و عبوديت است .
 1396/01/10
35484
دومين همايش بين‌المللي شيخ‌حلي در كربلا برگزار مي‌شود
مجمع جهاني امام حسين(عليه السلام) وابسته به آستان قدس حسيني دومين همايش علمي بين المللي احياي ميراث علماي كربلا را با عنوان «شيخ فقيه ابن فهد الحلي نمونه‌اي از عالم رباني» برگزار مي‌نمايد.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات