ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش مداحان عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی


همایش مداحان عتبات عالیات استان و مسئولین هیئت های حسینی که به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبری و سازمان تبلیغات اسلامی در استان با حضور 600 نفر مدعوین در مسجد صاحب الامر شهر تبریز برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، همایش مداحان عتبات عالیات استان و مسئولین هیئت های حسینی  که به همت دفتر بعثه مقام معظم رهبری و سازمان تبلیغات اسلامی در استان با حضور 600 نفر مدعوین  در مسجد صاحب الامر شهر تبریز برگزار گردید.

در ابتدای جلسه  بعد از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، آقای  طاهری دبیر اجرایی همایش، توضیحاتی را در خصوص برگزاری همایش ارائه دادند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حمید عظیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه قرآن، سنت، اجماع و عقل چهار منبع فقه اسلامی هستند، تصریح کرد: هر کار و هر فعلی که در دین اسلام صورت می گیرد باید مستدل به این چهار منبع باشد، تمام عالمان دینی نیز به این چهار اصل معتقد هستند.

 وی ادامه داد: قول، فعل و تقریر پیامبر‌(ص) در سنت برای مسلمانان دلیل است، اما برخی افراد در صدر اسلام اقدام به بدعت گذاری کردند که با سنت پیامبر(ص) هم‌خوانی نداشت.

حجت الاسلام والمسلمین عظیمی ادامه داد: مبارزه با بدعت گذاری کار مشکلی است، لشکر عمرسعد خود را مسلمان می دانستند و با نام دین و اسلام، امام حسین(ع) را به شهادت رساندند، ابن ملجم هم حافظ قرآن بود اما امام اول شیعیان را در محراب نماز به شهادت رساند.

وی افزود: امروز نیز تکفیری ها و سلفی ها در حالی که ادعای مسلمانی می کنند، در سوریه دست به کشتار مسلمانان و شیعیان می زنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: قوانین دین اسلام تعریف شده و دارای منابع است،  عزاداری امام حسین(ع) هم از مباحثی است که باید طبق این قوانین برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین عظیمی بر ضرورت اهتمام هیئات مذهبی به شیوه درست عزاداری خاطرنشان کرد: شیوه ها و رفتار عزاداری امام حسین(ع) باید مستدل و طبق آموزه های دینی باشد.

وی با بیان این‌که هیئات مذهبی در روز عاشورا نسبت به اقامه نماز اول وقت اهتمام داشته باشند، گفت: یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا، اقامه نماز بود، عزاداران حسینی باید مراقب باشند که عزاداری آنان که امر مستحبی است، آنان را از نماز اول وقت دور نکند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پایان اظهار داشت: عزاداری امام حسین(ع) باید بدون ریا باشد و مداحی ها و وعظ ها و منبرها به نیت تبیین اهداف قیام سیدالشهدا انجام شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - آذربایجان شرقی

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات