ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نحوه ثبت نام اتباع افغانستان براي شركت در مراسم راهپيمايي اربعين حسيني


اتباع كشور افغانستان كه داراي كارت آمايش، كارت هويت، دفترچه پناهندگي و يا دفترچه اقامت صادره معتبر از مراجع قانوني هستند، مي توانند برابر نحوه اعلامي، نسبت به ثبت نام براي شركت در مراسم عظيم راهپيمايي اربعين حسيني اقدام كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، آقابابائي دبير ستاد مركزي اربعين حسيني گفت: در پي توافق با دولت عراق و موافقت آن كشور، اتباع كشور افغانستان كه داراي كارت آمايش، كارت هويت، دفترچه پناهندگي و يا دفترچه اقامت صادره معتبر از مراجع قانوني جمهوري اسلامي ايران هستند، مي توانند به 160 دفتر كفالت و اقامت اتباع خارجي در 14 استان كشور مراجعه و نسبت به ثبت نام براي شركت در مراسم عظيم راهپيمايي اربعين حسيني اقدام كنند.

مجيد آقابابائي با اشاره به امكان مراجعه اتباع افغانستان در استانهاي فاقد دفاتر كفالت به دفتر امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداريها براي پيگيري روند ثبت نام گفت: هزينه هاي ثبت نام اتباع افغانستاني شامل 40 دلار هزينه رواديد و 24 هزار و هشتصد تومان هزينه بيمه؛ مانند اتباع ايراني مي باشد و براي دفترچه هاي تردد نيز 35 هزار تومان توسط دفاتر اخذ خواهد شد و به جز اين موارد، اتباع افغانستان هيچ هزينه ديگري براي ثبت نام پرداخت نخواهند كرد.

دبير ستاد مركزي اربعين افزود: اتباع كشور افغانستان و اتباع ساير كشورها كه داراي گذرنامه هاي معتبر كشور متبوع خود بوده و داراي پروانه اقامت از جمهوري اسلامي ايران هستند، نيز مي توانند مستقيماً از طريق سامانه سماح و يا مراجعه به دفاتر كفالت يا سفارت عراق يا كنسولگريهاي سه گانه و يا دفاتر صدور رواديد در 12شهر ثبت نام كنند.

آقابابائي خاطر نشان كرد، اين گذرنامه ها نبايد دست نويس و بايد اصطلاحاً قابل خواندن با ماشين (MRZ) باشند.

مديركل امور مرزي وزارت كشور با تأكيد بر اينكه تمام اتباع خارجي، صرفاً اجازه خروج و ورود از مرز شلمچه و يا مرزهاي هوايي را خواهند داشت، خاطر نشان كرد؛ در مورد اتباع كشورهاي ديگر كه داراي پروانه اقامت در ج.ا.ا نيستند، حسب اعلام دولت عراق، رواديد توسط سفارت آن كشور در ايران صادر نخواهد شد و الزاماً بايد از سفارت يا كنسولگريهاي عراق در كشور متبوع خود، رواديد اربعين را اخذ نمايند.

آقابابائي در مورد اتباع كشورهاي ثالث و يا همسايه كه در كشور خود رواديد اربعين اخذ نموده و قصد دارند از مسير جمهوري اسلامي ايران و از طريق مرزهاي زميني و يا هوايي به كشور عراق عزيمت كنند گفت: از طريق وزارت امور خارجه به كنسولگريهاي جمهوري اسلامي ايران ابلاغ شده است كه در خصوص اين اتباع، در صورت داشتن رواديد اربعين، رواديد دوبار سفر جهت ورود به كشور و خروج از كشور و مجدداً برگشت از كشور عراق و خروج از جمهوري اسلامي ايران صادر شود.

گفتني است بر اساس تصميمات متخذه در مراجع قانوني، در صورت عزيمت و حضور غير قانوني اتباع خارجي در مرزهاي سه گانه زميني كشورمان در استانهاي ايلام و خوزستان، اين گونه اتباع دستگير و حتي در صورت داشتن مجوزهاي اقامت در جمهوري اسلامي ايران، به دليل تخلف از قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران، مستقيماً به كشور متبوع خود طرد خواهند شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - آقابابائي - اتباع كشور افغانستان

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات