ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همايش بزرگ مبلغان اربعين در مشهد برگزار شد


همايش بزرگ مبلغان اربعين در جوار مضجع شريف ثامن الحجج عليه السلام با حضور بيش از 1000 روحاني برگزار شد.

در راستاي ارتقاي معرفتي مبلغان اربعين حسيني و آمادگي هرچه بهتر براي خدمت به زائرين سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) همايش بزرگ مبلغان اربعين در جوار مضجع شريف ثامن الحجج (ع) در تالار بزرگ قدس ، برگزار شد.

دراين جلسه معنوي كه معطر به نسيم دل انگيزعطر حسيني بود، سخنرانان پياده روي اربعين را فرصتي براي انتقال معارف ديني و پيام امام حسين (ع) به مردم دانسته و عنوان كردند كه با توجه به تأكيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر استفاده مطلوب از فضاي به وجود آمده در اين كنگره عظيم، بايد از موقعيت مناسب انتقال مباني و ارزش هاي ديني و اعتقادات اسلام ناب به زائران بهره برد.

در اين همايش كه با همكاري اعضاي كميته فرهنگي اربعين استان خراسان رضوي ، حوزه علميه و شهرداري مشهد برگزار شد پياده روي اربعين از نظر كمي و كيفي، شگفت آورترين حادثه تاريخ بشريت و جلوه كوچكي از قدرت نمايي سيد الشهدا (ع) توصيف شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - اربعين حسيني(ع) - مبلغان اربعین - پياده روي اربعين

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات