ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همايش بزرگ مبلغان اربعين در مشهد برگزار شد


همايش بزرگ مبلغان اربعين در جوار مضجع شريف ثامن الحجج عليه السلام با حضور بيش از 1000 روحاني برگزار شد.

در راستاي ارتقاي معرفتي مبلغان اربعين حسيني و آمادگي هرچه بهتر براي خدمت به زائرين سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) همايش بزرگ مبلغان اربعين در جوار مضجع شريف ثامن الحجج (ع) در تالار بزرگ قدس ، برگزار شد.

دراين جلسه معنوي كه معطر به نسيم دل انگيزعطر حسيني بود، سخنرانان پياده روي اربعين را فرصتي براي انتقال معارف ديني و پيام امام حسين (ع) به مردم دانسته و عنوان كردند كه با توجه به تأكيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر استفاده مطلوب از فضاي به وجود آمده در اين كنگره عظيم، بايد از موقعيت مناسب انتقال مباني و ارزش هاي ديني و اعتقادات اسلام ناب به زائران بهره برد.

در اين همايش كه با همكاري اعضاي كميته فرهنگي اربعين استان خراسان رضوي ، حوزه علميه و شهرداري مشهد برگزار شد پياده روي اربعين از نظر كمي و كيفي، شگفت آورترين حادثه تاريخ بشريت و جلوه كوچكي از قدرت نمايي سيد الشهدا (ع) توصيف شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - اربعين حسيني(ع) - مبلغان اربعین - پياده روي اربعين

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات