ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نخستین اجتماع ملی زائرین اربعین حسینی در استان های سراسر کشور برگزار می شود


جانشین شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، در نخستین نشست مشترک نمایندگان استانی آن شورا، از برگزاری اجتماع ملی زائرین اربعین در 14 آبان ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  جانشین شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، در نخستین نشست مشترک نمایندگان استانی آن شورا، از برگزاری اجتماع ملی زائرین اربعین  در 14 آبان ماه خبر داد.

"مجید منعمی"، گفت:  نمایندگان شورای راهبری جوانان در کمیته فرهنگی و آموزشی استان های سراسر کشور، ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت پذیرفته در راستای برگزاری نخستین اجتماع ملی زائرین اربعین، به منظور هر چه بهتر برگزار شدن آن برنامه، به بحث و تبادل نظر پیرامون این موضوع پرداختند.

وی در ادامه اظهار داشت: این اجتماع به همت شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و با هدف آماده سازی هر چه بیشتر فضای کشور و توجه دادن افکار عمومی به مراسم اربعین حسینی  و همچنین بستر سازی برای تولید ادبیات مشترک، جهت معرفی ظرفیت های تمدنی اربعین در سطح ملی و نیز تبیین شعار اربعین امسال، برگزار خواهد شد.

منعمی در پایان با اشاره به شعار «انی احامی ابدا عن دینی» که به عنوان شعار اربعین امسال انتخاب گردیده است، این اجتماع را میثاقی مشترک و ملی در جهت تحقق آن شعار دانست.

  یاد آور می شود اجتماع ملی زائرین اربعین حسینی در تاریخ 14 آبان ماه در استان های سراسر کشور برگزار خواهد شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: مجید منعمی - شورای راهبری جوانان - کمیته فرهنگی و آموزشی - ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات