ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسؤول كميته فرهنگي ستاد اربعين خبر داد حضور 10 هزار روحاني در راهپيمايي اربعين سال گذشته


مسؤول كميته فرهنگي-آموزشي ستاد مركزي اربعين از حضور 10 هزار روحاني ايراني در مراسم بزرگ اربعين سال گذشته خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي در ديدار با آيت‌الله اعرافي، مدير حوزه‌هاي علميه با اشاره به حضور ميليوني زائران حسيني در اربعين، اظهار كرد: رهبر معظم انقلاب در جلسات گوناگون دستور داده‌اند كه ستاد اربعين شكل گرفته و كميته‌هاي فرهنگي و آموزشي راه‌اندازي شود كه در اين راستا 16 دستگاه فرهنگي و تبليغي با مشاركت يكديگر در حال فعاليت براي اربعين امسال مي‌باشند.

وي ابراز كرد: جامعه المصطفي، سازمان اوقاف و امور خيريه، وزارت كشور، سازمان حج، شهرداري تهران، بسيج دانشجويي، دفتر تبليغات اسلامي، وزارت امور خارجه، سازمان تبليغات اسلامي و... از جمله اين دستگاه‌ها هستند.

مسؤول كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين خاطرنشان كرد: در كشور عراق نيز 9 دستگاه براي برنامه‌ريزي فرهنگي و آموزشي معرفي شده كه تعاملات مناسبي با آنان صورت مي‌پذيرد.

احمدي با بيان اين كه سال گذشته 10 هزار روحاني در اجتماع بزرگ اربعين حضور داشته‌اند، تصريح كرد: از برنامه‌هاي ما براي اربعين امسال، فرهنگ سازي براي عامه مردم است تا بتوان از آسيب‌هاي موجود كاست كه در اين راستا جلسات منظمي با حضور طلاب حوزه‌هاي علميه در استان‌ها، ائمه جمعه، ائمه جماعات و سازمان تبليغات با نام ياوران معنوي اربعين تشكيل شده تا راه‌هاي توجيه مردم و كاستن از مشكلات تبيين شود.

وي بيان كرد: يكي از فعاليت‌هاي كميته فرهنگي اربعين، تدوين دفترچه راهنماي زائر بوده كه آن را در اختيار نهادهاي گوناگون قرار داده‌ايم تا به دست زائران برسانند.

مسؤول كميته فرهنگي-آموزشي ستاد مركزي اربعين اظهار كرد: ستاد برگزاري مراسم ملي اربعين در تمام استان‌ها شكل گرفته تا اين گردهمايي زمينه‌اي براي توجيه مردم باشد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - اربعين حسيني(ع) - اعرافی - حميد احمدي

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات