ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در پياده‌روي اربعين به سنت‌هاي كشور ميزبان احترام بگذاريم


مسئول بعثه مقام معظم رهبري در خراسان‌ جنوبي گفت: مراسم پياده‌روي اربعين بايد امام‌شناسي و فضائل اخلاقي را در زائران رشد داده و از اين منظر آنان را يك گام در مباحث معنوي ارتقاء دهد.

حجت‌الاسلام مجتبي اوحدي، مسئول بعثه مقام معظم‌رهبري در خراسان‌جنوبي، امروز، يكم آبان‌ماه در كارگاه آموزشي سرگروه‌هاي زائران اربعين حسيني در خراسان‌ جنوبي گفت: مراسم پياده‌روي تنها اختصاص به شيعيان ندارند بلكه جمع عظيمي از ديگر مذاهب و اديان نيز در اين برنامه حضور دارند.

وي اظهار كرد: مراسم پياده‌روي اربعين تنها يك سفر زيارتي نيست بلكه هدف از آن رشد و ارتقاء معنوي ما است كه اين مهم را با توجه به برخي از مؤلفه‌ها مثل خواندن مستمر قرآن( حدأقل روزي يك صفحه) به دست مي‌آيد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در خراسان جنوبي بيان كرد: مراسم پياده‌روي اربعين بايد منجر به تقويت امام‌شناسي و رشد فضائل اخلاقي در ما شود و اگر در مسير سفر با كاستي‌ها و كمبودهايي رو به رو مي‌شويم با ايثار و از خودگذشتگي از آن بگذريم.

اوحدي ادامه داد: از ديگر مواردي كه در سفر پياده‌روي اربعين بايد آن را مد نظر قرار دهيم مراعات حقوق مردم كشور ميزبان است، از اين جهت بايد سنت‌هاي عراقي‌ها را مورد احترام قرار داده و از توهين و مجادله با آن‌ها بپرهيزيم.

وي افزود: بدانيم كه بسياري از ديگر مذاهب اسلامي نيز در اين مراسم حضور دارند و برخي از آنان براي پذيرايي از زائران حسيني موكب‌هايي را تدارك‌ ديده‌اند و از اين منظر از توهين به مقدسات ديگر مذاهب به شدت پرهيز كنيم.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در خراسان‌جنوبي گفت: مورد ديگري كه درمراسم پياده‌روي اربعين بايد مد نظر قرار گيرد، پرهيز از عزاداري‌هايي است كه موجب وهن مذهب شيعه مي‌شود و براي اينكه چنين مسائلي به وجود نيايد بهتر است يك روحاني در هر كاروان وجود داشته باشد.

اوحدي يادآور شد: شايد در برخي از موارد پياده‌روي موجب خستگي ما شود، اما آنچه حائز اهميت است اين نكته مي‌باشد كه با افزايش صبر در خويش نگذاريم اين خستگي موجب برخاشگري و بي‌احترامي ما به همسفران شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين خراسان جنوبیمازندران - اربعين حسيني(ع) - عثه مقام معظم رهبري

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات