ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جلسه اتاق فكر كميته فرهنگي اربعين برگزار شد


جلسه اتاق فكر كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين حسيني برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد احمدي مسئول كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در اين جلسه ضمن تسليت ايام عزاداري ماه محرم درباره آخرين اقدامات انجام شده از سوي اين كميته براي برگزاري هر چه باشكوه‌تر مراسم اربعين 95 گزارش داد.

وي با اشاره به سفر اخيرش به عراق وآخرين هماهنگي‌هاي انجام شده در اين زمينه گفت: همه نهادها و دستگاههاي فرهنگي درايران و عراق كه درحوزه اربعين فعاليت دارند، برتقويت مرجعيت ديني و تكريم مردم عراق به عنوان ميزبان اصلي و احترام به حاكميت دولت عراق همانند گذشته به عنوان اصول وسياست فرهنگي در اربعين 95 تاكيد دارند.

مسئول كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين با بيان اينكه درمراسم اربعين 95 كارهايي به صورت نمادين انجام مي‌شود، گفت: ما 50 نفر از اعضاي موكب‌هاي بزرگ عراق را به ايران دعوت كرديم تا با هيئت‌هاي بزرگ ايراني آشنا شوند و براي آنها نحوه برگزاري مراسم عزاداري توسط هيئت‌هاي ايراني جالب بود.

احمدي در ادامه به تلاش برخي براي انجام اقدامات تخريبي در حوزه فرهنگي در مراسم اربعين امسال اشاره كرد و مهم‌ترين اقدام براي مقابله با مسائل اين چنيني را اطلاع رساني دانست.

مسئول كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در اين جلسه همچنين از برگزاري مراسم تجليل از شهداي مدافع حرم جهان اسلام، در كربلا خبر داد.

بر اساس اين گزارش در جلسه امروز دكترسيد محمد حسيني، دكترحسن خجسته، دكتر الياس نادران، دكترفريد فرهمند، دكتر لاله افتخاري، دكترتوكلي، دكترخوشرو، اسماعيلي و حجازي ازاعضاي اتاق فكركميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين به بيان نقطه نظرات خود درباره برگزاري باشكوه مراسم اربعين 95 پرداختند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - اربعين حسيني(ع) - اتاق فکر - حميد احمدي

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات