ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئول امور استانها و كار گروه معنوي ستاد اربعين: «طرح ياوران معنوي» درمراسم اربعين براي هدف گذاري دقيق در حوزه آموزش زائران و اطلاع‌ رساني فرهنگي به زائران اربعين حسيني اجرا مي ‌شود


«طرح ياوران معنوي» درمراسم اربعين براي هدف گذاري دقيق در حوزه آموزش زائران و اطلاع‌ رساني فرهنگي به زائران اربعين حسيني اجرا مي ‌شود كه طلاب و مبلغان ديني از مبدأ با زائران پياده اربعين حسيني همراه مي شوند.

حجت الاسلام اميرمسعود حاجي ابراهيمي امروز (سه شنبه) در ديدار با حجت الاسلام والمسلمين سيّد عليرضا عبادي نماينده ولي فقيه درخراسان جنوبي با اشاره به اجراي «طرح ياوران معنوي» درمراسم اربعين، گفت: اين طرح براي هدف گذاري دقيق در حوزه آموزش زائران و اطلاع‌ رساني فرهنگي به زائران اربعين حسيني اجرا مي ‌شود كه طلاب و مبلغان ديني از مبدأ با زائران پياده اربعين حسيني همراه مي شوند.

مسئول امور استانها و كار گروه معنوي ستاد اربعين افزود: تاكنون در مرحله نخست 50 هزار روحاني در راستاي طرح ياوران معنوي اربعين آموزش آنان شروع شده است.

وي با اشاره به اينكه پس از واگذاري برنامه هاي ستاد اربعين به وزارت كشور، 14 كميته براي برنامه ريزي و پيگيري امور در اين وزارتخانه تشكيل شده است، افزود: كميته فرهنگي و آموزشي مسئوليت فعاليت هاي فرهنگي و آموزشي در راستاي بهره مندي هرچه بيشتر زائرين از اين حركت عظيم معنوي در داخل كشور و در عراق را مديريت مي كند.

وي محتواي بسته هاي فرهنگي را در حوزه احكام، بايد و نبايدهاي سفر، ره پويه سفر، آداب و اخلاق و معارف ذكر كرد و افزود: ما مي توانيم اين محتواها را در اختيار خيران و واقفان فرهنگي بگذاريم تا چاپ و در اختيار مردم قرار دهند.

مسئول امور استانها و كار گروه معنوي ستاد اربعين با تاكيد بر اينكه بايد در حوزه فرهنگي كمك شود تا زائران از شور به شعور حسيني برسند، ادامه داد: محصولاتي كه توليد شده آسيب شناسي گذشته و نيازشناسي آينده در آن وجود دارد.

حجت الاسلام حاجي ابراهيمي با اشاره به اينكه محل استقرار راويان اربعين در موكب‌هاي فرهنگي خواهد بود، بيان كرد: همچنين امسال بايد موكب هاي خدماتي داراي پيوست فرهنگي باشند.

به گفته امسال نيز از سخنرانان و مداحان كشوري براي حضور در پياده روي اربعين حسيني دعوت شده است.

مسئول اموراستانها و كار گروه معنوي ستاد اربعين با اشاره به اينكه امسال يك هزار مبلغ جريان فرهنگي اربعين را به صورت همه جانبه پوشش خواهند داد، از بانوان خواست با توجه به چالش هاي پيش رو در پياده روي اربعين بانوان از سفر مجردي پرهيز كنند و يا به صورت گروهي و همراه با محارم در پياده روي اربعين شركت نمايند.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين خراسان شمالی- اربعين حسيني(ع) - ياوران اربعین - حاجی ابراهيمي

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات