ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آغاز به كار ستاد اربعين حسيني شهرداري قم


رئيس ستاد اربعين حسيني شهرداري قم گفت: فعاليت‌هاي اين ستاد از فردا در راستاي خدمات‌رساني به زائرين اربعين آغاز مي‌شود.

 حميدرضا عابدي خرسند با اشاره به حركت عظيم فرهنگي و مذهبي عاشقان امام حسين(ع) و دوست‌داران خاندان عصمت و طهارت در اربعين حسيني اظهار كرد: پياده روي دوست‌‌داران اباعبدالله الحسين در اربعين نمونه بارز شور و شعور عاشقان كربلا بوده و حركت عظيمي است كه بستر شناخت و افزايش معرفت نسبت به قيام امام حسين(ع) را فراهم مي كند.
وي حضور ميليوني شيعيان و مشتاقان ائمه معصومين(ع) در اجتماع عظيم اربعين را مورد توجه قرار داد و افزود: پياده روي اربعين فرصتي مغتنم براي اشاعه فرهنگ تشيع در جهان و نماد همبستگي و حركت منسجم شيعيان است.
رئيس ستاد اربعين حسيني شهرداري قم آثار و بركات حركت در مسير پياده روي اربعين را يادآور شد و با تاكيد بر ضرورت خدمات رساني شايسته به عاشقان حسيني خاطرنشان كرد: هر سال بر خيل دوست‌داران و مشتاقان حركت عظيم اربعين افزوده مي شود و ضروري بوده هر آنچه كه در توان است در راستاي خدمات‌رساني به زائرين اربعين به كار گرفته شود.
وي از برنامه شهرداري قم براي تشكيل ستاد اربعين حسيني خبر داد و گفت: اين ستاد در راستاي خدمات رساني به زائرين اربعين از فردا در شهرداري قم فعال خواهد شد.
عابدي با بيان اينكه اين ستاد متولي خدمات رساني شهري شامل امور فرهنگي، نظافت، پذيرايي و.... در طريق الحسين ( حد فاصل شهر نجف تا كربلا ) است، یادآوری كرد: ستاد اربعين حسيني شهرداري قم در مسير نجف تا كربلا مستقر شده و ضمن خدمات رساني به زائرين، همكاري چند جانبه اي را با موكب‌هاي فعال استان اعم از موكب آستانه مقدس حضرت معصومه (س) و موكب فاطمه معصومه (س) در زمينه هاي پشتيباني ، تبليغات و فرهنگي در كربلاي معلي برعهده خواهد داشت.
وي با اشاره به ثبت‌نام از پرسنل شهرداري براي حضور در ستاد اربعين حسيني گفت: ثبت‌نام از همكاران و پرسنل شهرداري قم و سازمان هاي تابعه از ۲۷ مهرماه آغاز شده و تا پنجم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
عابدي گفت: علاقمندان به حضور در ستاد خادمين اربعين حسيني مي‌توانند از فردا براي ثبت‌نام به طبقه همكف ساختمان شهرداري مركز مراجعه كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين قم - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات