ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آغاز به كار ستاد اربعين حسيني شهرداري قم


رئيس ستاد اربعين حسيني شهرداري قم گفت: فعاليت‌هاي اين ستاد از فردا در راستاي خدمات‌رساني به زائرين اربعين آغاز مي‌شود.

 حميدرضا عابدي خرسند با اشاره به حركت عظيم فرهنگي و مذهبي عاشقان امام حسين(ع) و دوست‌داران خاندان عصمت و طهارت در اربعين حسيني اظهار كرد: پياده روي دوست‌‌داران اباعبدالله الحسين در اربعين نمونه بارز شور و شعور عاشقان كربلا بوده و حركت عظيمي است كه بستر شناخت و افزايش معرفت نسبت به قيام امام حسين(ع) را فراهم مي كند.
وي حضور ميليوني شيعيان و مشتاقان ائمه معصومين(ع) در اجتماع عظيم اربعين را مورد توجه قرار داد و افزود: پياده روي اربعين فرصتي مغتنم براي اشاعه فرهنگ تشيع در جهان و نماد همبستگي و حركت منسجم شيعيان است.
رئيس ستاد اربعين حسيني شهرداري قم آثار و بركات حركت در مسير پياده روي اربعين را يادآور شد و با تاكيد بر ضرورت خدمات رساني شايسته به عاشقان حسيني خاطرنشان كرد: هر سال بر خيل دوست‌داران و مشتاقان حركت عظيم اربعين افزوده مي شود و ضروري بوده هر آنچه كه در توان است در راستاي خدمات‌رساني به زائرين اربعين به كار گرفته شود.
وي از برنامه شهرداري قم براي تشكيل ستاد اربعين حسيني خبر داد و گفت: اين ستاد در راستاي خدمات رساني به زائرين اربعين از فردا در شهرداري قم فعال خواهد شد.
عابدي با بيان اينكه اين ستاد متولي خدمات رساني شهري شامل امور فرهنگي، نظافت، پذيرايي و.... در طريق الحسين ( حد فاصل شهر نجف تا كربلا ) است، یادآوری كرد: ستاد اربعين حسيني شهرداري قم در مسير نجف تا كربلا مستقر شده و ضمن خدمات رساني به زائرين، همكاري چند جانبه اي را با موكب‌هاي فعال استان اعم از موكب آستانه مقدس حضرت معصومه (س) و موكب فاطمه معصومه (س) در زمينه هاي پشتيباني ، تبليغات و فرهنگي در كربلاي معلي برعهده خواهد داشت.
وي با اشاره به ثبت‌نام از پرسنل شهرداري براي حضور در ستاد اربعين حسيني گفت: ثبت‌نام از همكاران و پرسنل شهرداري قم و سازمان هاي تابعه از ۲۷ مهرماه آغاز شده و تا پنجم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
عابدي گفت: علاقمندان به حضور در ستاد خادمين اربعين حسيني مي‌توانند از فردا براي ثبت‌نام به طبقه همكف ساختمان شهرداري مركز مراجعه كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين قم - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات