ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تعویق صدور روادید در 12 مرکز ایران به دلیل شرایط فعلی در عراق


مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه شرایط خاص فعلی در عراق منجر به عدم حضور به موقع کارشناسان کنسولی این کشور در ایران شده، گفت: پس از استقرار همه کارشناسان عراقی صدور روادید در 12 مرکز آغاز می‌شود.

محسن نظافتی ، درباره تعویق عملیات صدور روادید در 12 مرکز صدور ویزای اربعین، گفت: کارشناسان کنسولی عراق سفر خود را به ایران در زمان اعلام شده انجام ندادند و تعدادی از آنها روز جمعه، تعدادی روز شنبه، تعدادی روز یکشنبه و تعدادی هم روز دوشنبه به ایران ‌آمدند.

وی افزود: تعدادی از کارشناسان کنسولی عراق   (دوشنبه) به استان‌های قم، مازندران و اصفهان سفر کردند و احتمالاً روند صدور روادید در این استان‌ها از (سه‌شنبه) آغاز خواهد شد و به دیگر استان‌ها نیز تسری پیدا می‌کند و امیدوارم که ظرف 2 یا 3 روز آینده این روند به کل 12 مرکز برسد.

نظافتی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود صدور روادید اربعین در 12 مرکز از  روز گذشته (شنبه) آغاز شود، تصریح کرد: صدور روادید اربعین در ایران به دلیل شرایط فعلی و خاص عراق با چند روز تأخیر آغاز خواهد شد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان  اینکه هماهنگی زمان و روز حضور کارشناسان کنسولی عراق بر عهده وزارت امور خارجه ایران بوده است، خاطرنشان کرد: قرار بود که بعد از استقرار آنها در ایران کار صدور روادید آغاز شود که تاکنون این امر محقق نشده است. 

وی درباره حضور اتباع غیرایرانی در راهپیمایی اربعین و همچنین نحوه ثبت‌نام آنها برای دریافت روادید تصریح کرد: این امر بر عهده اداره اتباع وزارت کشور است و آنها هم سازوکار خاصی دارند که هم اکنون در حال تنظیم آیین‌نامه اختصاصی این موضوع و رایزنی با برخی سفارتخانه‌ها هستند ضمن اینکه سامانه سماح هم تنها برای ثبت‌نام اتباع ایرانی و تعیین تکلیف اتباع غیرایرانی مشتاق حضور در راهپیمایی اربعین بر عهده ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور است.

نظافتی در پایان درباره آخرین آمار ثبت‌نام زائرین اربعین در سامانه سماح خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 315 هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: محسن نظافتی - عملیات صدور روادید - روادید - اربعین حسینی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات