ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت‌‌الاسلام احمدی در نشست خبری خبر داد افزایش ۳ برابری فعالیت‌های فرهنگی و معرفتی در اربعین ۹۵


رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین‌ از افزایش سه برابری فعالیتهای فرهنگی معرفتی در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) خبر داد.

 حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین‌ در نشست خبری ویژه اربعین حسینی (ع)، با اشاره به برگزاری مراسمات مذهبی در مسیر راهپیمایی اربعین به عنوان برنامه‌ای که سال گذشته بسیار مورد استقبال زائران ایرانی قرار گرفت، گفت: این برنامه‌ها در سال 92 در محدوده‌ای معین اجرا شد و در سال 93 و 94 گستردگی بیشتری پیدا کرد، طوری که سال گذشته 70 مراسم مذهبی در شهرهای نجف و کربلا و همچنین در طول مسیر راهپیمایی برگزار شد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین درباره شکل‌گیری شورای برگزاری مراسمات اربعین اظهار کرد: با توجه به تجارب سالهای گذشته و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر معرفت‌افزایی در راهپیمایی اربعین حسینی (ع)، هماهنگی‌هایی با دستگاه‌ها و موسسات مختلف فرهنگی صورت گرفت و در نتیجه شورای برگزاری مراسمات اربعین در کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین شکل گرفت.

وی با بیان اینکه مسئولیت این کار را هیئت رزمندگان اسلام بر عهده دارد، یادآور شد: هیئت رزمندگان هیئتی با سابقه، موفق و دارای امکانات و شبکه‌های گسترده در سطح کشور است و تمام آن چیزی که برای یک هیئت مذهبی مطلوب درنظر داشتیم، در این هیئت وجود داشت، اما با توجه به اجتماع عظیم مردمی در اربعین نیازهای بیشتری احساس می‌شود.

وی با اشاره به افزایش برنامه‌ها و فعالیتهای فرهنگی و معرفتی در اربعین امسال گفت: با برنامه‌ریزیهایی که صورت گرفته است، افزایش سه برابری فعالیتها را شاهد خواهیم بود، به عنوان مثال، امسال 40 نقطه برای برگزاری مراسمات مذهبی در فضای اربعین انتخاب شده است، این در حالی است که سال گذشته 14 نقطه برای برگزاری مراسم انتخاب شده بود.

وی یادآور شد: تمام هدف استفاده از ظرفیت مردم برای ارتقای معارف دینی، بسط معنویت و آگاهی بخشی‌های لازم است، در همین راستا طی جلساتی که با مسئولان کمیته فرهنگی عراق داشته‌ایم، سیاستها، راهبردها و اهداف بررسی و تصویب شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حمید احمدی - کمیته فرهنگی و آموزشی - ستاد مرکزی اربعین‌ - اربعین حسینی - هیئت رزمندگان اسلام

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات