ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رضا معممی مقدم مطرح کرد لزوم پرداخت به مباحث آینده‌پژوهی جریان اربعین


مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی معاونت امور فرهنگ و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر لزوم آینده‌پژوهی جریان اربعین گفت: در فضای اربعین نباید فرهنگ ایرانی را پررنگ کنیم

رضا معممی مقدم مدیر کل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی و معاونت امور فرهنگ و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در نخستین همایش بین‌المللی مستشهدین عاشورا که صبح امروز در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد با اشاره به وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر برگزاری مناسبات مراسم مذهبی براساس محکمات دینی گفت: بنا داریم آنچه در شرح مقدس از قول و فعل و تقریر معصوم(ع) به دستمان رسیده را درک و فهم و سپس فلسفه آن مناسبات را مطابق با آن موقعیت عرضه کنیم. 

مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی معاونت امور فرهنگ و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: امروز که در آستانه راهپیمایی اربعین حسینی هستیم باید به چند نکته اساسی و مهم در این فضا توجه داشته باشیم که از جمله آن این است که زائران امام حسین(ع) علاوه بر اینکه میهمان سفره مردم عراق هستند میهمان سنت آنان نیز هستند. 

وی با بیان اینکه نباید فرهنگ ایرانی را در مراسم اربعین پررنگ کنیم افزود: امروزه دشمنان در مقابل همگرایی جهان تشییع به دنبال واگرایی این جریان هستند، لذا باید دقت نظر کافی را در این عرصه داشته داشته باشیم تا فضایی برای عرض اندام به دشمنان ندهیم و تلاش کنیم به آینده‌پژوهشی جریان نورانی اربعین حسینی بپردازیم.

معممی مقدم با بیان اینکه سال گذشته توسط برخی مداحان حرکتی جهت تقدیر از میهمانوازی مردم عراق صورت گرفت گفت: یکی از کارهای موثر در این راستا راه‌اندازی کمپینی جهت حمایت از مردم عراق است که باید به این مهم اهتمام داشته باشیم. 

مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی معاونت امور فرهنگ و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: امسال یکی از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی اعزام مداحان و علما به کربلا در فضای اربعین جهت فعالیتهای فرهنگی و معرفتی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - رضا معممی مقدم - سازمان تبلیغات اسلامی

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات