ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعين بهترين راه براي جهاني شدن قيام امام حسين(ع) است


مديركل اوقاف و امور خيريه مازندران گفت: امروز يكي از جلوه هاي جهاني شدن عاشورا، اربعين حسيني است كه سال گذشته با حضور 20 ميليون نفر با شكوه خاصي در جهان برگزار شد.

حجت الاسلام ستار عليزاده روز دوشنبه در همايش يك روزه تخصصي ستاد اربعين حسيني با حضور بيش از 50 نفر از متوليان اوقاف و امور خيريه مازندران در آستانه امامزاده قاسم(ع) بابل بيان كرد: قيام امام حسين(ع) در حال جهاني شدن است و همه ما بايد تلاش كنيم كه در اين مسير عقب نمانيم.

وي افزود: هر اندازه كه دشمن نسبت به قيام امام حسين(ع) حساسيت نشان دهد و هجمه وارد كند ما وظيفه داريم با قدرت بيشتر مراسم عزاداري امام حسين(ع) را كه همراه با شور و شعور مي باشد برگزار كنيم.

وي ادامه داد: امروز به اذعان بسياري از نخبگان دنيا خون پاك امام حسين(ع) چراغ هدايت بشريت شده است و اين نهضت و قيام برتمام اديان اثر مي گذارد.

وي اظهارداشت: وقتي كه 70 درصد وقف هاي مازندران براي عزاداري سيدالشهداست نشان دهنده اهميت اين موضوع براي مردم است و اين تمركز وقف در اين بخش نشان مي دهد كه چقدر تاثيرگذاراست.

وي بيان داشت: ما نبايد تنها به مصاديق عزاداري اكتفا كنيم بلكه با نگاه بلند فرهنگ اصيل عاشورا را بايد به جهانيان معرفي كنيم.

مديركل اوقاف و امور خيريه مازندران اظهارداشت: همه واقفين و مسئولين بايد با تعامل منطقي ، قانوني و شرعي در زير پرچم امام حسين(ع) و ولايت به وظيفه شرعي خود عمل كنند.

همايش يك روزه تخصصي ستاد اربعين حسيني با حضور بيش از 50 نفر از متوليان اوقاف و امور خيريه مازندران امروز دوشنبه با هدف برقراري تعامل سازنده و منطقي اوقاف با متوليان اوقاف و امور خيريه مازندران در آستانه امامزاده قاسم(ع) بابل برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: ستاد اربعين حسيني - مازندران - اوقاف - ستار عليزاده

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات