ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مطرح کرد ۷ توصیه ضروری به بانوان مسافر اربعین حسینی


مسئول کمیته آموزشی ستاد اربعین گفت: بانوانی که قصد سفر اربعین دارند باید به توصیه‌ها همچون عدم سفر به‌صورت مجردی، سفر به همراه محارم، اعزام گروهی، توانمند بودن، پرهیز از سفر طولانی، بازگشت قبل از پایان دوره و توجه به سلامت را مدنظر قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی عصر دوشنبه در نشست خبری شورای راهبردی فعالیتهای بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین درباره سفر بانوان و تمهیدات اندیشیده شده برای آنان در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: توصیه نیست که بانوان حتماً در سفر اربعین حضور پیدا کنند اما اگر قصد عزیمت به عتبات در ایام اربعین را دارند باید خود را برای شرایط لازم آماده کنند.

وی ادامه داد: بانوانی که قصد سفر اربعین دارند باید به توصیه‌هایی همچون عدم سفر به صورت مجردی، سفر به همراه محارم، اعزام به صورت گروهی، توانمند بودن، پرهیز از سفرهای طولانی، بازگشت قبل از پایان دوره و توجه به سلامت جسمانی را مدنظر قرار دهند.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی عنوان کرد: بهتر است بانوانی که دچار بیماریهای جسمانی هستند و کودکان خردسال دارند در صورت امکان در سفر اربعین حسینی حضور نیابند.

تدارک موکبهای فرهنگی برای بانوان زائر اربعین

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه موکبهای فرهنگی برای بانوانی که قصد سفر اربعین را دارند تدارک دیده شده گفت: این موکبهای فرهنگی در نجف، کربلا و طول مسیر مهیا می‌شود .

وی ادامه داد: سخنرانان، اساتید حوزه و دانشگاهها و راویان در این موکبها برنامه‌های مذهبی و فرهنگی را برای بانوان اجرا خواهند کرد که این موکبهای فرهنگی می‌‌تواند تاثیرگذاری بسزایی در انتقال فرهنگ و حماسه اربعین داشته باشد.

بانوان روایتگر حماسه عاشورا در راهپیمایی اربعین

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی از حضور بانوان روایتگر در سفر اربعین حسینی خبر داد و افزود: امسال برای نخستین بار بانوانی به عنوان روایتگر در طول مسیر پیاده‌روی اربعین و شهرهای نجف و کربلا حضور می‌یابند به و به روایتگری برای بانوان ایرانی می‌پردازند.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: فعالیتهای در نظر گرفته شده کمیته فرهنگی و آموزشی و شورای راهبردی بانوان این کمیته برای نخستین بار انجام می‌پذیرد و می‌تواند اثر بخشی مناسبی برای انتقال فرهنگ حماسی اربعین داشته باشد؛ البته این برنامه‌های فرهنگی در طول سال نیز مدنظر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سالهای قبل موضوع فرهنگی و آموزشی به‌ویژه در حوزه بانوان در سفر اربعین کمتر مورد توجه قرار گرفته بود اما امسال این مهم با موافقت ستاد مرکزی اربعین و تمهیدات اندیشیده شده مورد اهتمام ویژه قرار می‌گیرد.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی تاکید کرد: امسال مراسمهای ویژه قرآنی، فرهنگی و تبلیغاتی برای بانوان داریم و این مهم به خاطر  اهمیت حضور بانوان در مراسم اربعین حسینی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  حمید احمدی - شورای راهبردی فعالیتهای بانوان - کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین - اربعین حسینی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات