ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش متمرکز زائران عتبات عالیات استان مازندران برگزار گردید


همایش متمرکز زائران عتبات عالیات کاروان های شهرستان ساری با حضور حجت الاسلام والمسلمین یوسف پورمسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت مازندران ،مدیریت حج وزیارت ومسئول حراست حج مازندران،روحانیون، زائران و مدیران راهنما در محل مسجد محمدرسول الله ساری برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین، ، همایش متمرکز زائران عتبات عالیات کاروان های  شهرستان ساری باحضور مسئولین بعثه وحج وزیارت وزائران در مسجدبزرگ محمدرسول الله(ص) برگزار گردید.

براساس این گزارش، پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، ساداتی مدیر حج و زیارت استان، عملیات اجرایی و اقدامات انجام شده توسط حج وزیارت و شرکت شمسا را در داخل کشور و عراق را برای زائران توضیح دادند.

حضور در جلسات متمرکز و غیر متمرکز را برای آگاهی زائران از سفر زیارتی مهم خواند و باتشریح سه واژه هدف،همکاری وهوشیاری، از زائران خواست ، تااز تجربیات روحانیون و مدیران در این موارد استفاده کنند.

وی در خصوص آگاهی از عقد قرارداد زائر با کار گزار ، هزینه سفر، طول مدت سفر، تعهدات کارگزار در قبال زائران ، تحویل به موقع گذرنامه ، اعتبار گذرنامه را از وظایف زائر نسبت به حقوق خود در سفر زیارتی خواند.

 وی رعایت قوانین و مقررات هر دو کشور مبدا و مقصد را یاداور شد و نحوه حضور در اماکن زیارتی ، رعایت حجاب و عفاف اسلامی، مدارا با همسفران ، رعایت حقوق همسفران، خدمت به بیماران را به زائران یادآوری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف پور، با را توضیح دادند.

سپس آقای جعفری مدیر حراست حج وزیارت مازندران ، با اشاره به رعایت مسائل امنیتی ومواد مخدرافزود: زائرانی که داروهای خاص مصرف می کنند باید نسخه پزشکی به همراه داشته باشند وافرادی که تعهد خدمت دارند و یامشکلات مالیاتی دارندمشکلشان را برطرف نمایند تا در هنگام سفر ممنوعیت خروج از کشورنداشته باشند.

در ادامه این همایش؛ حجت الاسلام والمسلمین یوسف پور مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به اماکن زیارتی در عراق، به تشریح فضائل معنوی سفر عتبات عالیات و مقام و شان امام حسین علیه السلام  پرداخت.ومطالبی درباره فلسفه و فضیلت زیارت امام حسین (ع)  بیان داشتند وافزودند معنای زیارت یعنی دیداری که قداست در آن لحاظ شده است یعنی دیدار براساس محبت ومودت، وبرپایه عشق وارادت است     ( دیدار عاشق با معشوق) و همچنین گفتند؛ زیارت اولیاء الهی، اذن دخول میخواهد وحضرت حق، کسانی راکه بدون اذن دخول بر آنها وارد شوند را منع فرموده است .

لذازائران رابه بالابردن سطح آگاهی‌ها و معرفت‌افزایی نسبت به سفر عتبات، توصیه کردند تا قدر این سفر معنوی را بدانند واز این فرصت بدست آمده نهایت بهره برداری را بنمایند.

مراسم با مداحی وروضه خوانی  یکی از روحانیون به پایان رسید..  


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين مازندران - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات