ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش متمرکز زائران عتبات عالیات استان مازندران برگزار گردید


همایش متمرکز زائران عتبات عالیات کاروان های شهرستان ساری با حضور حجت الاسلام والمسلمین یوسف پورمسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت مازندران ،مدیریت حج وزیارت ومسئول حراست حج مازندران،روحانیون، زائران و مدیران راهنما در محل مسجد محمدرسول الله ساری برگزار گردید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني الاربعین، ، همایش متمرکز زائران عتبات عالیات کاروان های  شهرستان ساری باحضور مسئولین بعثه وحج وزیارت وزائران در مسجدبزرگ محمدرسول الله(ص) برگزار گردید.

براساس این گزارش، پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، ساداتی مدیر حج و زیارت استان، عملیات اجرایی و اقدامات انجام شده توسط حج وزیارت و شرکت شمسا را در داخل کشور و عراق را برای زائران توضیح دادند.

حضور در جلسات متمرکز و غیر متمرکز را برای آگاهی زائران از سفر زیارتی مهم خواند و باتشریح سه واژه هدف،همکاری وهوشیاری، از زائران خواست ، تااز تجربیات روحانیون و مدیران در این موارد استفاده کنند.

وی در خصوص آگاهی از عقد قرارداد زائر با کار گزار ، هزینه سفر، طول مدت سفر، تعهدات کارگزار در قبال زائران ، تحویل به موقع گذرنامه ، اعتبار گذرنامه را از وظایف زائر نسبت به حقوق خود در سفر زیارتی خواند.

 وی رعایت قوانین و مقررات هر دو کشور مبدا و مقصد را یاداور شد و نحوه حضور در اماکن زیارتی ، رعایت حجاب و عفاف اسلامی، مدارا با همسفران ، رعایت حقوق همسفران، خدمت به بیماران را به زائران یادآوری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف پور، با را توضیح دادند.

سپس آقای جعفری مدیر حراست حج وزیارت مازندران ، با اشاره به رعایت مسائل امنیتی ومواد مخدرافزود: زائرانی که داروهای خاص مصرف می کنند باید نسخه پزشکی به همراه داشته باشند وافرادی که تعهد خدمت دارند و یامشکلات مالیاتی دارندمشکلشان را برطرف نمایند تا در هنگام سفر ممنوعیت خروج از کشورنداشته باشند.

در ادامه این همایش؛ حجت الاسلام والمسلمین یوسف پور مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به اماکن زیارتی در عراق، به تشریح فضائل معنوی سفر عتبات عالیات و مقام و شان امام حسین علیه السلام  پرداخت.ومطالبی درباره فلسفه و فضیلت زیارت امام حسین (ع)  بیان داشتند وافزودند معنای زیارت یعنی دیداری که قداست در آن لحاظ شده است یعنی دیدار براساس محبت ومودت، وبرپایه عشق وارادت است     ( دیدار عاشق با معشوق) و همچنین گفتند؛ زیارت اولیاء الهی، اذن دخول میخواهد وحضرت حق، کسانی راکه بدون اذن دخول بر آنها وارد شوند را منع فرموده است .

لذازائران رابه بالابردن سطح آگاهی‌ها و معرفت‌افزایی نسبت به سفر عتبات، توصیه کردند تا قدر این سفر معنوی را بدانند واز این فرصت بدست آمده نهایت بهره برداری را بنمایند.

مراسم با مداحی وروضه خوانی  یکی از روحانیون به پایان رسید..  


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کميته فرهنگي ستاد اربعين - ستاد اربعين مازندران - اربعين حسيني(ع)

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات