ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خدمات رايگان اينترنت به زائران پياده‌ اربعين ارائه مي‌شود


خدمات رايگان اينترنت به زائران پياده‌ اربعين ارائه مي‌شودمعاون وزير ارتباطات گفت: اپراتورهاي ايراني و عراقي تلفن همراه در طول مسير پياده‌روي اربعين خدمات اينترنت را به‌طور رايگان در اختيار زائران قرار مي‌دهند.

محمدجواد آذري جهرمي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اينكه سال گذشته بيش از ۱۶ ميليون زائر در پياده‌روي روز اربعين حضور داشتند كه سهم ايراني اسلامي از آن دو ميليون نفر بوده است، گفت: امسال با توجه به مشكلات به‌وجود آمده توسط حكومت عربستان در جلوگيري از سفر مردم مسلمان ايران به حج عمره و تمتع و همچنين عشق و ارادت ايرانيان به ائمه اطهار(ع)، به نظر مي‌رسد حضور در مراسم اربعين رشد ۵۰ درصدي داشته باشد.

مسئول كميته ارتباطات اربعين با اشاره به تمهيدات انجام شده براي تسهيل در شرايط ارتباطي زائران، گفت: در برنامه‌ريزي‌هايي كه با هماهنگي ستاد عتبات عاليات، وزارت كشور و اپراتورهاي مخابراتي انجام شد اين خدمات در دو بخش عمده به زائران عرضه مي‌شود.

وي ادامه داد: بخشي از اين خدمات در رابطه با مقوله ارتباطات رومينگ و ارتباطات بين‌الملل دو كشور بوده كه در اين راستا، سال گذشته با اتصال فيبرنوري موفق شديم اين ارتباط را بعد ازمدت‌ها به‌طور مستقيم و بدون استفاده از كشور ثالت برقرار كنيم كه اين مهم در كيفيت ارتباطات تاثير بسزايي داشته است.

آذري جهرمي با اشاره به هماهنگي اپراتورها در موضوع رومينگ، به توسعه شبكه اپراتورهاي عراقي نيز اشاره كرد كه با توجه به استقبال گسترده مردم براي شركت در پياده‌روي اربعين، توسعه كيفيت شبكه توسط اپراتور عراقي انجام مي‌شود.

وي با اشاره به پوشش كامل سرويس رومينگ توسط اپراتورهاي ايراني در مرزهاي زميني، خاطرنشان كرد: ارتباطات ديتا و صوت در نقاط مرزي شلمچه و استان ايلام برقرار بوده و براي ارتباط مناسب زائران در مسير حركت آنها قرار مي‌گيرد.

مسئول كميته ارتباطات اربعين با اشاره به اينكه آنچه مازاد اين موضوع انجام شده در بحث فرهنگ‌سازي همايش اربعين است كه در اين راستا سال گذشته شاهد سكوت رسانه‌هاي غربي بوديم، گفت: استفاده از ظرفيت فضاي مجازي براي پوشش ابعاد اين همايش بزرگ در سطح دنيا در نظر گرفته شده و به همين خاطر تسهيل دسترسي زائران به سرويس اينترنت مد نظر قرار گرفته است.

سرويس واي فاي مسير نجف به كربلا

وي به سرمايه‌گذاري يكي از شكرتهاي مخابراتي ايران و يكي از شركت‌هاي عراقي براي ارائه سرويس واي‌فاي در مسير نجف به كربلا اشاره كرد و اظهارداشت: جدا از فراهم شدن خدمات نسل سوم اپراتورهاي عراقي، خدمات واي فاي نيز به صورت مجاني و در طول مسير در اختيار زوار است.

معاون وزير ارتباطات ادامه داد: به دليل محدوديت تكنولوژي و حجم گسترده ارتباطات احتمال كاهش كيفيت اينترنت در ساعات شب وجود دارد.

وي عنوان كرد: يكي از اپراتورهاي ايراني مسئوليت ساخت برنامه‌هاي كاربردي موبايلي براي زوار اربعين را بر عهده دارد كه در اين راستا ضمن اعلام فراخوان تا كنون حدود ۹۰ ايده در زمينه‌هاي مختلف از جمله ادعيه، خدمات گمشدگان، اطلاعات دارويي و عمومي دريافت كرده است.

آذري جهرمي با اشاره به اينكه مهلت ارسال اين ايده‌ها تا ۳۰ مهرماه اعلام شده و پس از پايان اين مهلت و با نظر كميته داوري تعداد پنج ايده برتر انتخاب مي‌شود، گفت: ساخت اين ايده‌ها توسط شركت مذكور مورد حمايت قرار مي‌گيرد.

معاون وزير ارتباطات همچنين با اشاره به تشكيل كميته جانبي شركت‌هاي ارائه كننده خدمات اينترنت در كميته ارتباطات اربعين نيز گفت: وظيفه اين شركت‌ها ارائه خدمات از جمله اطلاع‌رساني در حوزه بهداشت و سلامت به زائران است.

وي ادامه داد: اين شركت‌ها در طول مسير با راه‌اندازي مراكز آي سي تي، به ارائه خدمات مختلف در حوزه فناوري هستند.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - پیاده روی اربعین - كميته ارتباطات اربعين

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات