ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني: سفر كربلا فرصتي بزرگ براي بازنگري و جهت گيري درست در زندگي است


مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق در گردهمايي دانشجويان در ايام عاشوراي حسيني با اشاره به فضيلت زيارت در اين ايام، آن را فرصتي بزرگ براي بازنگري و جهت گيري درست در زندگي خواند و بر لزوم نقش مسئولانه در برخورد با كفر و جريان هاي انجرافي همانند داعش و صهيونيست ها تاكيد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با تقسيم مسلمانان در آن زمان به سه گروه گفت: گروه اول بي تفاوت ها، گروه دوم معاندين و ولايت ستيزان و گروه سوم گروه ولايتمداران هستند.

وي افزود: افراد بي تفاوت با سكوت و بي تفاوتي خود جبهه دشمن را تقويت مي كنند و عملاً آب به آسياب دشمن مي ريزند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق بيان داشت: ما بايد از اصحاب امام الگو گرفته و پشت سر رهبرمان حركت كنيم و او را تنها نگذاريم تا بار ديگر جريان هاي تلخ تاريخ تكرار نگردد.

وي سفر كربلا را سفر عشق خواند و گفت: به نظر برخي اهل دل، عشق از سه حرف تشكيل شده؛ عين آن به چشم بينا، شين آن شوق و قاف آن به قيام و حركت به سوي محبوب، اشاره دارد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني ادامه داد: اگر تاريخ آينه اي براي امروز ما در زندگي نباشد، ما استفاده كاملي از آن نمي بريم زيرا هرچند زيارت اجر و پاداش دارد ولي با عبرت گرفتن از تاريخ و دريافت درسها وپيامهاي آن موجب تحول در گفتار و رفتار مي شود و ما را به زندگي حسيني سوق مي دهد.

وي از دانشگاهيان خواست در مقابل تهاجمات دشمن بوسيله فضاي مجازي، سايت ها و رسانه ها بايستند و تبليغات مسموم را خنثي كنند و اجازه ندهند انديشه هاي اهل بيت مورد تحريف قرار گيرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: دانشجويان- نجفي روحاني - معارف اسلامی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات