ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مرزدریایی آبادان برای ترددزائران اربعین حسینی تعیین شد


فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی ، مرز دریایی آبادان برای تردد زائران تعیین شده است.

سردارسرتیپ عبدالله نظرپور: در اربعین امسال، علاوه بر مرز دریایی خرمشهر، زائران اربعین حسینی می توانند از طریق بندرگاه آبادان و اروندرود راهی بندر بصره شوند و از آنجا عازم عتبات عالیات شوند.
وی گفت: امسال زائران اربعین حسینی علاوه بر مرزهای زمینی چذابه و شلمچه ، از طریق دو مرزدریایی خرمشهر و آبادان راهی عتبات عالیات خواهند شد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود:با هماهنگی انجام شده زائران حسینی از طریق کشتی های مسافری متعلق به جمهوری اسلامی ایران و عراق عازم کربلا و نجف اشرف می شوند.
سردار نظرپور با بیان اینکه در هفته گذشته نخستین کشتی عراقی برای انتقال زائران اربعین حسینی وارد آبهای ایران در اروندرود شده است ابراز امیدواری کرد با هماهنگی مقامات مرزبانی عراق ، بتوانیم تعدادی بیشتری از زائران را از طریق دریایی به عراق اعزام کنیم.
وی سفر دریایی زائران به عراق را از هر نظر ایمن دانست و گفت: امکانات عراقی ها نیز در این زمینه فراهم شده است وامیدوارهستیم زائران را از طریق بندرگاه آبادان رهسپار بنادر جنوبی عراق کنیم.
پارسال حدود 37هزار زائر اربعین حسینی توسط کشتیرانی والفجر از طریق بندرگاه خرمشهر به بندر بصره انتقال داده شدند.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبدالله نظرپور- اربعین حسینی

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات