ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مرزدریایی آبادان برای ترددزائران اربعین حسینی تعیین شد


فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی ، مرز دریایی آبادان برای تردد زائران تعیین شده است.

سردارسرتیپ عبدالله نظرپور: در اربعین امسال، علاوه بر مرز دریایی خرمشهر، زائران اربعین حسینی می توانند از طریق بندرگاه آبادان و اروندرود راهی بندر بصره شوند و از آنجا عازم عتبات عالیات شوند.
وی گفت: امسال زائران اربعین حسینی علاوه بر مرزهای زمینی چذابه و شلمچه ، از طریق دو مرزدریایی خرمشهر و آبادان راهی عتبات عالیات خواهند شد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود:با هماهنگی انجام شده زائران حسینی از طریق کشتی های مسافری متعلق به جمهوری اسلامی ایران و عراق عازم کربلا و نجف اشرف می شوند.
سردار نظرپور با بیان اینکه در هفته گذشته نخستین کشتی عراقی برای انتقال زائران اربعین حسینی وارد آبهای ایران در اروندرود شده است ابراز امیدواری کرد با هماهنگی مقامات مرزبانی عراق ، بتوانیم تعدادی بیشتری از زائران را از طریق دریایی به عراق اعزام کنیم.
وی سفر دریایی زائران به عراق را از هر نظر ایمن دانست و گفت: امکانات عراقی ها نیز در این زمینه فراهم شده است وامیدوارهستیم زائران را از طریق بندرگاه آبادان رهسپار بنادر جنوبی عراق کنیم.
پارسال حدود 37هزار زائر اربعین حسینی توسط کشتیرانی والفجر از طریق بندرگاه خرمشهر به بندر بصره انتقال داده شدند.

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبدالله نظرپور- اربعین حسینی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات