ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون سازمان حج و زيارت: ويزاي اربعين حسيني در 16 استان صادر مي شود


معاون سازمان حج و زيارت گفت: از اولين روز هفته بعد از تاسوعا و عاشورا، 12 استان ديگر به جمع چهار استان صادر كننده ويزاي زائران اربعين حسيني اضافه مي شوند.

حميد محمدي روز پنجشنبه در گفت وگوي با خبرنگار حج و زيارت ايرنا افزود: اكنون صدور رواديد اربعين حسيني از طريق كنسولگري چهار استان تهران، كرمانشاه، مشهد و اهواز انجام مي گيرد كه با شروع فعاليت دفاتر 12 استان ديگر از روز شنبه اين تعداد به 16 دفتر خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه اكنون 2300 دفتر خدماتي داراي مجوز در سراسر كشور امور مربوط به زائران عتبات عاليات را به انجام مي رسانند، گفت: متقاضيان سفر به عتبات عاليات به خصوص زائران اربعين حسيني بايد با هوشياري، مراقب ترفندهاي سودجويان و كلاهبرداران فرصت طلب باشند.

محمدي تصريح كرد: با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته و به منظور جلوگيري از هرگونه سوءاستفاده و كلاهبرداري، از هيچ زائري وجه نقد دريافت نخواهد شد و اين مهم فقط از طريق سيستم مجاز بانكي در سامانه «سماح»(سامانه ثبت نام زائران عتبات عاليات) به انجام مي رسد.

وي با تاكيد بر اينكه تاكنون بيش از 260 هزار نفر براي حضور در آيين اربعين حسيني در سامانه سماح سازمان حج و زيارت نام نويسي كرده اند، گفت: افراد سودجو و فرصت طلب با عناوين مختلف در قالب بيمه ارزان قيمت، بليت و امكانات بهتر با نرخ كمتر سعي در جذب اعتماد مشتريان خود داشته و به عناوين مختلف از آنان وجه دريافت مي كنند.

معاون سازمان حج و زيارت ادامه داد: فقط به زائران اربعين حسيني كه در سامانه «سماح» ثبت نام و مراحل قانوني را طي كرده اند، اجازه ورود به عراق داده خواهد شد.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته، امسال نيز مرز شلمچه براي اتباع غير ايراني و مهران و چزابه براي زائران ايراني براي تردد به عتبات در نظر گرفته شده است.
سال گذشته در حدود 2 ميليون نفر زائر ايراني براي حضور در آيين اربعين حسيني به عراق عزيمت كردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: 

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات