ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


روزانه دو هزار و 642 زائر از مرز شلمچه به عتبات عاليات سفر مي كنند


مدير پايانه مرزي شلمچه گفت:با آغاز ماه محرم، روزانه دو هزار و 642 زائر از مرز شلمچه به عتبات عاليات تردد كرده اند.

جمال حميدي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت:از ابتداي ماه محرم تاكنون 18 هزار و 500 زائر ايراني و خارجي از مرز شلمچه تردد كرده اند كه از اين مجموع، 10 هزار زائر ايراني براي زيارت عتبات عاليات عراق سفر كرده اند.

وي ميزان تردد مسافران در شش ماه نخست سال جاري از مرز شلمچه را 583 هزار و 196 نفر عنوان كرد و گفت:اربعين سال گذشته 747 هزار و 435 زائر ايراني براي زيارت اربعين از مرز شلمچه به كربلاي معلا مشرف شده اند.

حميدي تردد روزانه مسافران خارجي و ايراني از مرز شلمچه در روزهاي عادي را بين يكهزار و 600 تا دو هزار زائر يادآور شد و گفت:در آستانه آيين عزاداري تاسوعا و عاشورا سير حركت زائران به سمت عتبات عاليات و كربلاي معلي شدت گرفت.

مدير پايانه مرزي شلمچه در ادامه سخنانش با بيان روند تكميل پايانه مسافري شلمچه اظهار داشت: پايانه مسافري مرزي شلمچه با هفت هزار و 500 متر مربع و اعتبار هزينه شده 150 ميليارد ريال به مراحل پاياني تكميل رسيده است.

وي شمار گيت هاي پايانه مسافري مرز شلمچه را 24 گيت ورود و خروج خواند و گفت:اين پايانه داراي دو سالن با ظرفيت روزانه 50 هزار نفر با تمامي امكانات رفاهي بوده و دستگاه هاي اجرايي مرتبط نظير گمرك، اداره گذرنامه، حج و زيارت، بهداشت و ديگر دستگاه هاي مسئول در آن مستقر مي شود.

حميدي با بيان اينكه پايانه مسافري شلمچه تا مراسم اربعين امسال آماده مي شود، گفت:امسال مشكلاتي كه سال هاي گذشته در تردد زائران اربعين وجود داشت، با بهره مندي از سالن مسافري مرزي شلمچه رفع مي شود.

مدير پايانه مرزي شلمچه همچنين، عمليات محوطه سازي پايانه مسافري شلمچه را يادآور شد و گفت: محوطه سازي پايانه مرزي شلمچه با وسعت شش هكتار و اعتبار 120 ميليارد ريال مراحل پاياني رسيده است و به زودي بهره برداري مي شود.

حميدي گفت: با آماده سازي بخشي از محوطه سازي پايانه مسافري تا فرارسيدن مراسم اربعين امسال مسير تردد زائرين اربعين همواره مي شود.

وي افزود:امسال نيز با بهره گيري از امكانات پايانه مسافري پيش بيني مي شود روزانه بيش از 50 هزار نفر در روز تردد زائرين از مرز شلمچه انجام شود.

مرز شلمچه از مبادي اصلي تردد زائران اربعين حسيني در 15 كيلومتري ميدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.

مرزهاي مهران در ايلام و چذابه در استان خوزستان نيز دو مبداء تردد زائران مي باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شلمچه - زائران اربعين حسيني - اربعين حسيني - عتبات عاليات

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات