ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


روزانه دو هزار و 642 زائر از مرز شلمچه به عتبات عاليات سفر مي كنند


مدير پايانه مرزي شلمچه گفت:با آغاز ماه محرم، روزانه دو هزار و 642 زائر از مرز شلمچه به عتبات عاليات تردد كرده اند.

جمال حميدي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت:از ابتداي ماه محرم تاكنون 18 هزار و 500 زائر ايراني و خارجي از مرز شلمچه تردد كرده اند كه از اين مجموع، 10 هزار زائر ايراني براي زيارت عتبات عاليات عراق سفر كرده اند.

وي ميزان تردد مسافران در شش ماه نخست سال جاري از مرز شلمچه را 583 هزار و 196 نفر عنوان كرد و گفت:اربعين سال گذشته 747 هزار و 435 زائر ايراني براي زيارت اربعين از مرز شلمچه به كربلاي معلا مشرف شده اند.

حميدي تردد روزانه مسافران خارجي و ايراني از مرز شلمچه در روزهاي عادي را بين يكهزار و 600 تا دو هزار زائر يادآور شد و گفت:در آستانه آيين عزاداري تاسوعا و عاشورا سير حركت زائران به سمت عتبات عاليات و كربلاي معلي شدت گرفت.

مدير پايانه مرزي شلمچه در ادامه سخنانش با بيان روند تكميل پايانه مسافري شلمچه اظهار داشت: پايانه مسافري مرزي شلمچه با هفت هزار و 500 متر مربع و اعتبار هزينه شده 150 ميليارد ريال به مراحل پاياني تكميل رسيده است.

وي شمار گيت هاي پايانه مسافري مرز شلمچه را 24 گيت ورود و خروج خواند و گفت:اين پايانه داراي دو سالن با ظرفيت روزانه 50 هزار نفر با تمامي امكانات رفاهي بوده و دستگاه هاي اجرايي مرتبط نظير گمرك، اداره گذرنامه، حج و زيارت، بهداشت و ديگر دستگاه هاي مسئول در آن مستقر مي شود.

حميدي با بيان اينكه پايانه مسافري شلمچه تا مراسم اربعين امسال آماده مي شود، گفت:امسال مشكلاتي كه سال هاي گذشته در تردد زائران اربعين وجود داشت، با بهره مندي از سالن مسافري مرزي شلمچه رفع مي شود.

مدير پايانه مرزي شلمچه همچنين، عمليات محوطه سازي پايانه مسافري شلمچه را يادآور شد و گفت: محوطه سازي پايانه مرزي شلمچه با وسعت شش هكتار و اعتبار 120 ميليارد ريال مراحل پاياني رسيده است و به زودي بهره برداري مي شود.

حميدي گفت: با آماده سازي بخشي از محوطه سازي پايانه مسافري تا فرارسيدن مراسم اربعين امسال مسير تردد زائرين اربعين همواره مي شود.

وي افزود:امسال نيز با بهره گيري از امكانات پايانه مسافري پيش بيني مي شود روزانه بيش از 50 هزار نفر در روز تردد زائرين از مرز شلمچه انجام شود.

مرز شلمچه از مبادي اصلي تردد زائران اربعين حسيني در 15 كيلومتري ميدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.

مرزهاي مهران در ايلام و چذابه در استان خوزستان نيز دو مبداء تردد زائران مي باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: شلمچه - زائران اربعين حسيني - اربعين حسيني - عتبات عاليات

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات