ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگی کامل عراق برای استقبال از زائران اربعین


سفیر عراق در ایران گفت: دولت و مردم عراق با تمهیدات لازم، آمادگی کامل برای استقبال از زائران اربعین حسینی را دارند.

راجح صابر عبود الموسوی، شنبه شب در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس خاطرنشان کرد: استکبار جهانی به خاطر ترس از وحدت کشورهای اسلامی، تمام تلاش خود را برای ایجاد جنگ و اختلاف در کشورهایی مانند عراق، سوریه و ایران به کار گرفته است.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام زمانی که از تهدید نظامی علیه ایران ناتوان شدند با اعمال تحریم های گسترده، به دنبال ضربه زدن به این حکومت الهی و شیعی بوده تا آن را نابود سازند.
 
الموسوی با بیان این که تحریم ها برای ایران تبدیل به فرصت شد، خاطرنشان کرد: این کشور و ملت که توسط حضرت امام خمینی(ره) تربیت شده و حضرت آیت الله خامنه ای عهده دار رهبری آن است، در عرصه های مختلفی به شکوفایی دست یافته است.
 
سفیر عراق بیان داشت: زمانی که تحریم ها برای تخریب حکومت شیعی کارساز نشد، داعش را در عراق و سوریه به راه انداخته اند، ولی باز به هدف خود دست پیدا نکردند.
 
وی با تاکید بر نقش علما و مراجع تقلید در حوزه مقاومت گفت: هدایت گری های مراجع تقلید موجب شد که ملت عراق در برابر تروریست های داعش پیروز شود.
 
سفیر عراق در ایران به نقش نیروهای مردمی در عراق اشاره کرد و گفت: اگر نیروهای مردمی در عراق تشکیل نمی شد و در برابر داعش نمی ایستادند، امروز زنان و مردان کشورهای خلیج فارس اسیر داعش می شدند.
 
الموسوی بیان داشت: متاسفانه استکبار جهانی و وابستگان آن، نیروهای مردمی را تروریست می دانند.

سفیر عراق در ایران گفت: جای تأسف دارد که حکومت آل سعود به جای حرکت به سمت قدس شریف و مقابله با اشغالگران صهیونیست، زنان و کودکان یمنی را به خاک و خون می‌کشد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی کامل کشور عراق در استقبال از زائران حسینی در اربعین خبر داد و گفت: انتظار داریم که جمعیت زائران حسینی در اربعین، نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.
 
الموسوی خاطرنشان کرد: دولت و مردم عراق با تمهیدات لازم، آمادگی کامل برای استقبال از زائران اربعین حسینی را دارند.
 
وی ادامه داد: در این مسیر ما در عین مبارزه همه جانبه با داعش، از زائران میلیونی اباعبدالله الحسین (ع) پذیرایی می کنیم.
 
در ابتدای این دیدار جواد جهانگیرزاده، رئیس ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گزارشی از برپایی موکب این آستانه مقدس را ارائه داد.

 
منبع: ایسنا

ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: راجح صابر عبود الموسوی -سفیر عراق- سید محمد سعیدی - تولیت آستان مقدس - اربعین - پیاده روی اربعین

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات