ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عزاداري باشكوه موكب ايرانيان در بين الحرمين


زايران ايراني با حضور در موكب امام رضا عليه السلام، عزاداري منسجم و باشكوهي را در كربلاي معلي به نمايش گذاشتند و در رثاي سرور و سالار شهيدان حضرت سيد الشهدا عليه السلام و ياران با وفايش بر سر و سينه زدند و اشك ماتم ريختند.

صدها زائر ايراني موكب امام رضا عليه السلام جلوه هايي از ارادت ايرانيان به امام حسين عليه السلام را به نمايش گذاشتند.

زايران ايراني بعد از شركت در نماز جماعت صبح در بارگاه سيد و سالار شهيدان، زيارت عاشورا را قرائت كرده و سپس با مرثيه خواني حجت الاسلام ثمري و مداحي سيد علي سادات رضوي، سينه زنان و پرشور وارد بين الحرمين شده و در بين الحرمين به عزاداري پرداختند.

زايران ايراني با نواي مداحان اهل بيت عصمت و طهارت عليه السلام در بين الحرمين بر سر و سينه زدند و با ورود به حرم حضرت ابوالفضل عليه السلام در جوار بارگاه ايشان عزاداري كردند.

پيشاپيشِ دسته عزاداري ايرانيان، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، مدير دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق و سركنسول جمهوري اسلامي در كربلا به عنوان هيات امناء موكب امام رضا عليه السلام حضور داشتند.

همچنين انتظامات اين دسته عزاداري بر عهده دانشجويان علاقمندي بود كه در قالب كاروان هاي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كربلاي معلي حضور داشتند كه با هدايت رضا همداني نماينده ستاد عتبات دانشگاهيان به نحو احسن مسئوليت خود به انجام رساندند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زائران ايراني - موكب امام رضا - بين الحرمين - بعثه مقام معظم رهبري

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات