ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عزاداري باشكوه موكب ايرانيان در بين الحرمين


زايران ايراني با حضور در موكب امام رضا عليه السلام، عزاداري منسجم و باشكوهي را در كربلاي معلي به نمايش گذاشتند و در رثاي سرور و سالار شهيدان حضرت سيد الشهدا عليه السلام و ياران با وفايش بر سر و سينه زدند و اشك ماتم ريختند.

صدها زائر ايراني موكب امام رضا عليه السلام جلوه هايي از ارادت ايرانيان به امام حسين عليه السلام را به نمايش گذاشتند.

زايران ايراني بعد از شركت در نماز جماعت صبح در بارگاه سيد و سالار شهيدان، زيارت عاشورا را قرائت كرده و سپس با مرثيه خواني حجت الاسلام ثمري و مداحي سيد علي سادات رضوي، سينه زنان و پرشور وارد بين الحرمين شده و در بين الحرمين به عزاداري پرداختند.

زايران ايراني با نواي مداحان اهل بيت عصمت و طهارت عليه السلام در بين الحرمين بر سر و سينه زدند و با ورود به حرم حضرت ابوالفضل عليه السلام در جوار بارگاه ايشان عزاداري كردند.

پيشاپيشِ دسته عزاداري ايرانيان، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، مدير دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق و سركنسول جمهوري اسلامي در كربلا به عنوان هيات امناء موكب امام رضا عليه السلام حضور داشتند.

همچنين انتظامات اين دسته عزاداري بر عهده دانشجويان علاقمندي بود كه در قالب كاروان هاي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كربلاي معلي حضور داشتند كه با هدايت رضا همداني نماينده ستاد عتبات دانشگاهيان به نحو احسن مسئوليت خود به انجام رساندند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زائران ايراني - موكب امام رضا - بين الحرمين - بعثه مقام معظم رهبري

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات