ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همزمان با ايام عاشوراي حسيني؛ برنامه دسته عزاداري زايران ايراني در كربلا اعلام شد


زمان حركت دسته عزاداري زايران ايراني با نام «موكب امام رضا عليه السلام» بعد از نماز صبح و قرائت زيارت عاشورا به مدت چهار روز، از صحن حرم مطهر امام حسين عليه السلام به سمت صحن حرم حضرت ابولفضل عليه السلام تعيين شده است.

هيأت امناي موكب امام رضا عليه السلام جهت بررسي امكانات لازم براي برگزاري هرچه باشكوه تر دسته بزرگ عزاداري زائران ايراني در ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني، در دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلا تشكيل جلسه دادند.

جلسه هماهنگي دسته عزاداري زائران ايراني با عنوان موكب امام رضا عليه السلام با حضور حجج اسلام والمسلمين نجفي روحاني، حسين بهجتي و شير محمدي از بعثه مقام معظم رهبري، ميرمسعود حسينيان سركنسول ايران در كربلا، جواد دانشيار نماينده سازمان حج و زيارت و مرتضي نصراللهي مدير عمليات ستاد شمسا در عراق و طعيمه غلامي مدير سابق عمليات ستاد شمسا در عراق برگزار شد.

در اين جلسه گزارشي از زمان و مكان حركت دسته عزاداري زائران ايراني و امكانات تهيه شده براي هرچه برگزاري باشكوه تر اين مراسم ارائه و نحوه حضور زائران، هماهنگي و پشتيباني از برنامه بررسي شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با تاكيد بر نظم و انضباط و حضور گسترده زائران ايراني گفت: شور و شعور دو مؤلفه سازنده در عزاداري است؛ در زيارت و عزاداري، شور افراد در را به صحنه حاضر مي كشاند و شعور زائر را به منويات و اهدف امام (ع)متوجه مي سازد و حضور در صحنه را تداوم مي بخشد.

وي از مداحان خواست از اشعار و مداحي هاي مستند و در خور شأن امام حسين عليه السلام استفاده كنند، از غلو پرهيز نمايند و از ارائه مطالب سست و موهن خودداري كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: هيات امنا- موكب امام رضا - بعثه مقام معظم رهبري در عراق - دسته عزاداري زائران ايراني

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات