ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395استان سیستان و بلوچستان


به همت سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات و دفتر نماینده محترم ولی فقیه گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، به همت سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات و دفتر نماینده محترم ولی فقیه  گردهمایی روحانیون و مبلغان طلایه داران تبلیغ محرم الحرام 1395استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

 

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاجی ابراهیمی مسئول کارگروه یاوران اربعین کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین گزارشی از اقدامات انجام گرفته در کمیته مذکور را به حاضرین ارائه کردند.

وی در ادامه گفتند: اربعین شاخص حوزه دینداری و مذهبی است. موهبتی که در اختیار شیعیان قرار داده شده است که دیگر مذاهب و فرق آن را ندارند. نه اینکه دیگران  حق استفاده و حضور ندارند بلکه این اختصاص وظیفه ما سنگین تر  می کند. وقتی از علائم تشیع شمرده شده باید در قبال آن هم در دنیا و هم در آخرت پاسخگو باشیم.

وی مراسم اربعین را دارای دو نکته  اساسی دانستند :

جریان اربعین برای ما یک فرصت است. دقیقا در همین زمان نیز برای دشمن نیز فرصتی ایجاد شده است که برای ما تهدید است.

فرصتی است تا آداب ، اخلاق، و معارف زیارت را آموزش دهیم. اربعین فرصت آموزش همگانی است. اربعین یک سبک زندگی اسلامی قابل ارائه در دنیای مدرن امروزی است. که در آن آداب میهمانی، میزبانی و رحمت و رافت اسلامی وجود دارد .

نکته دوم هم فرصتی برای دشمن ایجاد کرده است. فرصتی که دشمن بتواند از نقاط قوت ما سوء استفاده کند و فرقههای انحرافی و تفکرات غیر ناب، سبکهای تولیدی و القایی، اختلافات قومی و ملیتی، اختلافات مذهبی را ایجاد و به آنها دامن بزند.

در ادامه آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در فضایل حماسه اربعین و معارف اربعین به ایراد سخن پرداختند.

وی زائران اربعین را به آداب زیارت توصیه کردند . گفتند: حرم حرمت دارد و احترام آن  لازم و واجب است . ما امامان معصوم را تالی تلو قرآن  می دانیم . یعنی نمیتوانیم بدون طهارت اسم آنها  را لمس کنیم این نشان از قداست  عظمت آنها دارد. بدون طهارت نماز نمی خوانیم جایجایی که نماز تشریع  شده است همانندش و با آداب خاصش برای تشرف هم باید طهارت رعایت شود.

وی این ایام را بهترین زمان برای تبلیغ و مساجد را بهترین محل برای بیان آداب دانستند و مبلغان را به استفاده کردن از این فرصت توصیه نمودند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آیت الله سلیمانی - سیستان و بلوچستان - مسعود حاجی ابراهیمی - کارگروه یاوران اربعین - کمیته فرهنگی - ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات