ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان: همایش طلایه‌داران تبلیغ در زاهدان برگزار شد


مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از برگزاری همایش طلایه‌ داران تبلیغ به مناسبت ماه محرم الحرام خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین  و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان وبلوچستان، این همایش با حضور روحانیون ومبلغین زاهدان باسخنرانی آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه درسیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان وحجت‌الاسلام عیسی بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان،حجت‌الاسلام دکتر سبحانی عضو هیئت امنای دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و مدیر کل تعزیرات استان برگزارشد.

آیت‌الله سلیمانی دراین مراسم بیان کرد: کارکرد روضه‌خوانی و گریه، انتشار پیام عاشورا و حفظ قیام اباعبدالله(ع) ونگه‌داشتن این سرمایه بی‌بدیل است.

امام جمعه زاهدان گفت: محرم هم دربرون و هم دردرون دشمن دارد، گاهی نیز این دشمنان با ادعای دوستی مقاصد شوم خود را دنبال کرده وآداب و رفتارهای دورازواقعیت عاشوراهمچون قمه‌زنی را رواج می‌دهند.

در ادامه حجت‌الاسلام عیسی بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان وبلوچستان بیان کرد: هدف ازبرگزاری این همایش انسجام وسازماندهی مبلغان اعزامی به مساجد و هیئات مذهبی در سطح استان درماه محرم، ارائه سرفصل‌های تبلیغی و ایجاد وحدت رویه در بین روحانیون مبلغ، تبیین بایدها و نبایدها درامرتبلیغ و تحقق شعار سال و ارائه سازوکار و دستورالعمل اجرایی و موضوعات تبلیغی عزاداری‌های محرم و صفر به مبلغان است.

وی گفت: در این همایش حول موضوعاتی ازقبیل حجاب و عفاف، تهاجم فرهنگی، خطر نفوذ مجدد آمریکا در منطقه در پوشش مبارزه باداعش، مؤلفه‌های مورد نظر رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، توجیه مبلغان درزمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تاکید برمصرف بهینه آب با توجه به خشکسالی،مبارزه با مواد مخدر و غیره به مبلغان اعزامی پرداخته شد.

 گردهمایی روحانیون ومبلغین زاهدان باعنوان طلایه داران تبلیغ در آستانه محرم الحرام ۱۴۳۸ هجری قمری با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم درجنوب شرق کشوردردفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان برگزارشد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات