ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلي تاكيد كرد: اتفاق جديدي در حوزه ويزاي اربعين رخ نداده است


سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلي با اشاره به سخنان قشقاوي معاون حقوقي، كنسولي و امور ايرانيان وزارت امور خارجه مبني بر عدم صحت لغو ويزا براي سفر اربعين تصريح كرد: اتفاق و موضوع جديدي در حوزه ويزاي اربعين رخ نداده است و طرف عراقي همچنان نسبت به اخذ ويزا اصرار دارد.

ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلي، همراه داشتن گذرنامه داراي رواديد را براي ورود و حضور در كشور عراق ضروري خواند و تأكيد كرد: در صورتي كه فردي فاقد رواديد باشد، متخلف شناخته شده و ۳ تا ۶ ماه در كشور عراق براي بررسي روند پرونده بازداشت مي شود.

وي با اشاره به صدور رواديد در هفته هاي آتي در كشور از هموطنان خواست در اسرع وقت نسبت به تهيه ويزاي سفر به عراق اقدام نمايند و به شايعاتي كه هر چند وقت يكبار در برخي رسانه ها مطرح مي شود توجهي نكنند.

حسينيان با بيان اينكه تمامي قوانين خروج از كشور در زمان اربعين، تداوم خواهد داشت، افزود: كشور عراق قوانين سختي نسبت به حضور بدون ويزا دارد و در صورتي كه فردي بدون اخذ رواديد وارد عراق شود مسئوليت اين اقدام بر عهده شخص خواهد بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلي - گذرنامه - رواديد

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات