ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


کاهش بار ترافیکی اربعین با بهره برداری از ترمینال برکت در مهران


فرماندار مهران با تاکید بر اینکه بهره‌برداری از ترمینال «برکت» مشکلات ترافیکی مهران در ایام اربعین به حداقل خواهد رسید، گفت: این ترمینال هفته‌ی تا ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مراد ناصری، فرماندار مهران اظهار کرد: با احداث ترمینال برکت قطعاً بخشی از ترافیک داخل شهر مهران و پل زائر روان‌سازی خواهد شد چون یکی از مشکلاتی که در سال‌های گذشته در ایام اربعین به یک گره ترافیک تبدیل‌شده بود عدم ترمینال برای اتوبوس‌های برون‌شهری بود که امسال با احداث ترمینال برای اتوبوس‌های برون‌شهری که روزانه نزدیک به ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس وارد شهر مهران می‌شوند.
وی افزود: این ترمینال در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار و با ۱۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و دوش حمام و با احداث ۳ سوله با زیربنای ۲۰۰۰ متر مربع برای رانندگان در حال احداث است و تا نیمه اول آبان ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
فرماندار مهران با بیان اینکه با احداث این پروژه و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هیچ اتوبوس برون‌شهری از داخل شهر مهران و مسیر پل زائر تا پایانه مرزی تردد نخواهند کرد، ادامه داد: مسیر تردد اتوبوس‌ها از سه کیلومتری شهر مهران جدا می‌شود و بخشی از مسیر جاده کمربندی جنوبی و بخشی از جاده اختصاصی به ترمینال برکت صورت می‌گیرد و مشکلات ترافیکی که در اربعین سال گذشته وجود داشت امسال نخواهد بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - مهران - ترمینال برکت - ترافیک

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات