ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سفیر عراق در تهران: مهمترین ماموریت ما برگزاری موفق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی است


در نشست «سید ناجح الموسوی» سفیر عراق در تهران با «آقابابائی» دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی هماهنگی های لازم درخصوص آمادگی دو کشور برای اعزام زائران اربعین حسینی به عمل آمد، و سفیر عراق خاطرنشان کرد: مهمترین ماموریت ما برگزاری موفق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی است.

در این جلسه که به میزبانی وزارت کشور برگزار شد «آقابابائی» دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی به مرور توافقات و بررسی مذاکرات نشست های قبلی با «سید ناجح الموسوی» سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران پرداخت و بر اجرای دقیق توافق به عمل آمده در زمینه تامین ملزومات راهپیمائی بزرگ اربعین حسینی تاکید کرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی، مذاکرات دو طرف در هفته های اخیر را بسیار سازنده و اثربخش توصیف کرد و گفت: وفاداری به راه و رسم حضرت سیدالشهداء(ع) موجب شد اتباع دو کشور با شور حسینی و در کنار هم در راهپیمائی بزرگ اربعین حسینی شرکت کنند و عظمت جهان اسلام را نشان دهند.

سفیر عراق در تهران نیز با اشاره به اینکه در شرایطی به سر می بریم که خون جوانان ایرانی و عراقی در راه مبارزه با تروریسم تکفیری در هم آمیخته می شود، اظهار امیدواری کرد: همکاری های دو کشور و دو ملت افق های روشنی را پیش روی منطقه بگشاید.

سفیر عراق در تهران با قدردانی از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای دفاتر صدور روادید در شهرهای تعیین شده گفت: امیدواریم این همدلی و هماهنگی تداوم یابد و بتوانیم در خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) موفق عمل کنیم.

در این جلسه که نمایندگانی از وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی و امور حج و زیارت نیز حضور داشتند هر یک از اعضای جلسه اقدامات انجام شده درخصوص چگونگی اعزام زائران به مراسم بزرگ اربعین حسینی را بیان کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آقابابائی - دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی - سید ناجح الموسوی - سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران پ

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات